Woodpecker.co z pełnym sukcesem kończy IPO | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 cze 2021, 09:39

Woodpecker.co z pełnym sukcesem kończy IPO

Woodpecker.co S.A., spółka technologiczna oferująca aplikację pełniącą rolę inteligentnego asystenta sprzedaży B2B, podsumowuje publiczną ofertę sprzedaży akcji przez akcjonariuszy. Oferujący przydzielili wszystkie oferowane akcje o wartości 11 mln zł. 91 proc. akcji trafiło do transzy dużych inwestorów, a pozostałe zostały przydzielone w transzy małych inwestorów, w której stopa redukcji wyniosła 56,07 proc. Oferta Woodpecker.co była największą ofertą publiczną, w której pośredniczył Dom Maklerski INC.

- Cieszymy z dużego zainteresowania ze strony inwestorów. Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim biorącym udział w ofercie publicznej Woodpecker.co za zaufanie i docenienie naszego biznesu. Przygotowania do wejścia na NewConnect również przebiegają zgodnie z planem. Liczymy na giełdowy debiut jeszcze w te wakacje. – komentuje Mateusz Tarczyński, prezes zarządu Woodpecker.co.

Działająca w modelu SaaS aplikacja Woodpecker.co ułatwia pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie relacji poprzez automatyzację czasochłonnych procesów związanych z komunikacją biznesową. Korzysta z niej około 3 tys. firm z 70 krajów na całym świecie, w tym prawie połowa to klienci z USA.

- Oferta Woodpecker.co była do tej pory największą ofertą zrealizowaną przez Dom Maklerski INC w historii naszej całej działalności. Cieszymy się z jej sprawnego przebiegu i dużego zainteresowania inwestorów. Aktualnie, w ramach Grupy INC, prowadzimy czynności przygotowujące Spółkę do debiutu na rynku NewConnect. Jesteśmy na etapie rejestracji akcji w KDPW, po której będziemy składać wniosek o dopuszczenia akcji do GPW. Liczymy na debiut Woodpecker.co na małej giełdzie w ciągu kilku tygodni. – mówi Paweł Śliwiński, prezes zarządu Domu Maklerskiego INC.

Skrócony rachunek Zysków i Strat oraz prognozy finansowe Woodpecker.co S.A. (w tys. PLN)

woodpe

Prezentowane powyżej dane za okres 2021 r. – 2023 r. są wartościami prognozowanymi, które zostały uwzględnione w Memorandum Informacyjnym dotyczącym oferty publicznej. Wyniki osiągane przez Woodpecker.co S.A. w przyszłych okresach mogą być od nich różne, szczególnie w przypadku zmiany przyjętych założeń.

O spółce Woodpecker.co:

Woodpecker.co to spółka technologiczna dostarczająca oprogramowanie w modelu SaaS, które pomaga zwiększyć efektywność rozwoju biznesu poprzez inteligentną automatyzację procesów komunikacji biznesowej. Oprogramowanie wykorzystuje zaawansowane algorytmy, które pomagają zarządzać komunikacją i automatycznie wysyłają spersonalizowane komunikaty, wykrywają odpowiedzi i przypominają o kontakcie.

Narzędzie Woodpecker.co znajduje swoje zastosowanie m.in. podczas aktywnej sprzedaży, pozyskiwania partnerów biznesowych, przypominaniu o sobie klientom, czy też rekrutacji pracowników. Rozwiązanie wyróżnia się łatwością implementacji, wysokim bezpieczeństwem oraz najwyższą dostarczalnością. Woodpecker.co pracuje z ponad 3 tys. klientów z 70 krajów, z których prawie połowa to firmy z USA.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości