Image Games zawiera współpracę z Anshar Studios, aby wyprodukować grę RPG | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 cze 2021, 10:30

Image Games zawiera współpracę z Anshar Studios, aby wyprodukować grę RPG

Image Games, spółka z rodziny Movie Games, wydawcy notowanego na NewConnect, poinformowała o zawarciu współpracy z wielokrotnie nagradzanym studiem developerskim Anshar Studios z Katowic, specjalizującym się w grach typu role-playing. Firmy wspólnie wyprodukują grę klasy AA z gatunku RPG o tematyce gangsterskiej. Pierwsza prezentacja tytułu prawdopodobnie odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Image Games to spółka założona przez Movie Games i Platige Image, studio produkcji i postprodukcji znane z cinematików dla największych na świecie producentów gier (m.in. Ubisoft, Square Enix, CDProjekt Red).

- Image Games łączy know-how Movie Games z zakresu game developmentu oraz doświadczenie Platige Image w tworzeniu wizualnego storytellingu. Anshar Studios to dla mnie osobiście wymarzony partner do stworzenia naszej pierwszej gry. W mojej opinii to jedno z najmocniejszych europejskich studiów specjalizujących się w RPG indie premium. Jego portfolio jest pełne gier docenionych przez graczy oraz krytyków – mówi Piotr Gnyp, pomysłodawca i członek zarządu Image Games i CMO Movie Games.

Anshar Studios to developer gier realizujący zarówno własne produkcje (Gamedec, Detached), jak i współpracujący przy jednych z wysoce cenionych produkcji zewnętrznych. Zespół uczestniczył w pracach nad tak znanymi tytułami jak Observer: System Redux (Bloober Team), Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios) czy Dead by Daylight (Behaviour Interactive).

- Jako studio, które specjalizuje się w systemowych grach narracyjnych, cieszymy się, że możemy współpracować z Image Games nad stworzeniem taktycznej gry RPG. Będziemy opowiadać o relacjach międzyludzkich przez pryzmat gangów, robiąc to i przez gameplay, i przez historię. Dyrektor kreatywną projektu będzie Marta Fijak, która wcześniej pracowała jako designer gry Frostpunk - mówi Łukasz Hacura, CEO Anshar Studios.

- Współpraca z Anshar Studios to dla nas kolejny krok do celu, jakim jest dostarczenie graczom rozrywki na najwyższym poziomie. Kompetencje i doświadczenie zespołu zaangażowanego w projekt są gwarantem tego, że nasza produkcja będzie dopracowana zarówno pod kątem narracyjnym jak i technicznym – dodaje Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Konsultantem kreatywnym projektu będzie współpracujący z Movie Games David Jaffe - legendarny twórca gier wcześniej związany z Sony Santa Monica, pomysłodawca i reżyser znanych z PlayStation serii God of War i Twisted Metal.

O spółce Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości