Mabion otrzymał od Novavax zlecenie na zamówienie surowców w ramach współpracy dot. szczepionki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 cze 2021, 06:58

Mabion otrzymał od Novavax zlecenie na zamówienie surowców w ramach współpracy dot. szczepionki

Mabion otrzymał od Novavax, w ramach dotychczasowej umowy ramowej dot. szczepionki na COVID-19, zlecenie na realizację zamówienia surowców - podał Mabion w komunikacie.

Złożenie zlecenia nastąpiło w związku z trwającymi negocjacjami dotyczącymi potencjalnej umowy produkcyjnej, na mocy której spółka mogłaby wytwarzać na rzecz Novavax substancję czynną kandydata na szczepionkę na COVID-19 o roboczej nazwie NVX-CoV2373 na skalę komercyjną.

"W celu usprawnienia przyszłego procesu produkcji w spółce, Novavax i spółka podpisali SOW#2 (ang. Statement of Work # 2) w ramach dotychczasowej umowy ramowej, które to zlecenie umożliwia spółce wcześniejsze zamówienie kluczowych surowców do produkcji w ramach uzgodnionego przez strony i finansowanego przez Novavax budżetu. SOW#2 dotyczy zamówienia wolumenów surowców pozwalających na przyszłe przeprowadzenie procesu komercyjnego wytwarzania substancji czynnej angażującego pełne moce produkcyjne Mabion do końca pierwszej połowy 2022 roku (wg szacunków spółki)" - podał Mabion w komunikacie.

Jak podano, spółka otrzyma od Novavax całkowitą przedpłatę na realizację zamówienia surowców.

"Zakontraktowanie surowców do produkcji na obecnym etapie współpracy tj. z wyprzedzeniem, pozwoli na szybsze rozpoczęcie usług wytwarzania komercyjnego w przypadku zawarcia umowy produkcyjnej. Po podpisaniu umowy produkcyjnej intencją stron będzie cykliczne składanie analogicznych zleceń na zamówienie surowców (według odrębnie uzgadnianych budżetów i harmonogramów) w kolejnych okresach" - napisano.

Mabion poinformował jednocześnie, że zawarcie umowy produkcyjnej w dalszym ciągu wymaga doprecyzowania przez strony uzgodnień dotyczących kwestii technicznych, finansowych, jakościowych i harmonogramowych oraz uzależnione jest przede wszystkim od pozytywnego zakończenia realizacji pierwszego zamówienia, o charakterze technicznym. Spółka zwraca uwagę, iż zlecenie nie przesądza o tym, czy umowa produkcyjna zostanie finalnie zawarta.

"W przypadku niezawarcia umowy produkcyjnej, zamówione surowce do produkcji zostaną przekazane Novavax lub rozliczone z Novavax w formie pieniężnej" - napisano.

(PAP Biznes), #MAB

pel/

Zobacz także: Mabion SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości