Webinarium 24 czerwca: „Praktyczne aspekty raportowania ESG” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 cze 2021, 09:07

Webinarium 24 czerwca: „Praktyczne aspekty raportowania ESG”

24 czerwca br. odbędzie się ostatnie webinarium organizowane w ramach cyklu e-KRI dotyczące raportowania ESG. Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Dotychczasowe doświadczenia w raportowaniu (Identyfikacja najważniejszych danych; Zbieranie danych w ramach grupy kapitałowej; Ile trwa zorganizowanie systemu raportowania; Ewolucja procesu komunikacji danych ESG w KGHM)
  • Ewolucja podejścia interesariuszy (CSR w KGHM - strategia, ewolucja i narzędzia; Na co inwestorzy zwracają uwagę; Jakie jest podejście poszczególnych grup inwestorów; Na ile dane ESG są istotne dla relacji biznesowych)
  • Korzystanie z zielonej energii (Niskoemisyjność czy zeroemisyjność - strategia i plany KGHM; Budowa własnych źródeł OZE; Kupowanie zielonej energii; Oszczędności energii związane z OZE) 

- W ostatnim czasie kwestie związane z ochroną środowiska, klimatem, społeczną odpowiedzialnością oraz ładem korporacyjnym stały się priorytetami dla spółek i ich interesariuszy. Na skutek rosnących oczekiwań otoczenia czy zmian regulacyjnych, wyzwaniem stało się sprostanie potrzebom identyfikacyjnym i komunikacyjnym kwestii ESG. W KGHM mamy tego świadomość i nieustannie podnosimy jakość raportowania, wdrażamy narzędzia dialogu ESG z naszymi inwestorami, obligatariuszami, bankami, kontrahentami i społecznością lokalną. Model biznesowy KGHM oparty jest na rozwoju z poszanowaniem środowiska i społeczności, odkrywaniu nowych, zrównoważonych sposobów wydobycia i przetwórstwa surowców naturalnych. – mówi Janusz Krystosiak, Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich, KGHM Polska Miedź.

Partnerem wydarzenia jest KGHM Polska Miedź, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości