IPO Doradztwo Kapitałowe jako Movie Games VR wprowadzi najważniejsze tytuły Rodziny MG do wirtualnej rzeczywistości | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 cze 2021, 10:10

IPO Doradztwo Kapitałowe jako Movie Games VR wprowadzi najważniejsze tytuły Rodziny MG do wirtualnej rzeczywistości

Zarząd IPO Doradztwo Kapitałowe zwołał na 05 sierpnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które przede wszystkim zadecyduje o zmianie nazwy na Movie Games VR. Spółka pod nową nazwą będzie się zajmować wydawnictwem najważniejszych tytułów autorstwa podmiotów z Rodziny Movie Games na platformach VR. Jako pierwsze do wirtualnej rzeczywistości zostaną przeniesione m.in. Drug Dealer Simulator, Lust From Beyond oraz Lust For Darkness. Movie Games VR buduje również zespół, który będzie tworzył porty gier na platformy VR-owe autorstwa podmiotów zewnętrznych. Za wprowadzenie Spółki do segmentu gier VR będzie odpowiadał nowy Zarząd z Kamilem Mańko na czele.

- Po powołaniu nowej Rady Nadzorczej oraz nowego Zarządu przyszedł czas na ostateczne przekształcenie IPO DK w spółkę gamingową. Jako Rodzina Movie Games zamierzamy koncentrować kompetencje wydawnicze dotyczące każdej platformy, w tym Virtual Reality. Wcześniejsze NWZ zadecydowało już wprawdzie o zmianie nazwy Spółki, natomiast nie odzwierciedlała ona w pełni nowego profilu działalności. Spółka pod nazwą Movie Games VR będzie odpowiedzialna za wydanie naszych najważniejszych produkcji na platformy obsługujące wirtualną rzeczywistość. Bardzo cieszy nas fakt, że oficjalnie w naszych strukturach pojawia się podmiot, który uzupełni nasza oferte kierowaną do graczy - od gier na PC, przez konsole, urządzenia przenośne, aż po sprzęt Virtual Reality oraz Augmented Reality - komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games oraz Członek RN IPO Doradztwo Kapitałowe.

Rynek VR to wciąż jeden z najbardziej perspektywicznych segmentów, nie tylko rynku gamingowego, ale szeroko pojętej nowej ekonomii. Zgodnie z raportem portalu Statista globalny rynek rozwiązań VR osiągnie wartość ponad 5 mld dolarów w 2021, natomiast w 2024 roku powinien być warty nawet 12 mld dolarów. Wartość rynku gier wykorzystujących wirtualną rzeczywistość powinna w 2024 roku wynieść 1,4 mld dolarów.

- Dostrzegamy bardzo duży potencjał w segmencie Virtual Reality, dlatego jako nowy Zarząd będziemy dążyć do jak najszybszego ukierunkowania działalności Spółki na wydawanie gier w tym segmencie. Zmiana nazwy przez NWZ na Movie Games VR będzie tylko zwieńczeniem tego procesu. Już od kilku miesięcy nasi wykonawcy pracują bowiem nad VR-owymi wersjami najważniejszych gier autorstwa Movie Games, takich jak Drug Dealer Simulator, Lust From Beyond oraz Lust For Darkness. Każda z tych gier cieszyła się bardzo dużą popularnością na PC. Jesteśmy przekonani, że również fani wirtualnej rzeczywistości dzięki Movie Games VR będą mogli zaznać rozgrywki w ramach największych tytułów Rodziny Movie Games, a także zewnętrznych producentów gier - komentuje Kamil Mańko, nowy Prezes IPO Doradztwo Kapitałowe.

Zmiana nazwy IPO Doradztwo Kapitałowe na Movie Games VR będzie kolejnym etapem przekształcenia Spółki w podmiot zajmujący się produkcją oraz wydawaniem gier wideo na platformach VR. 28 maja br. ZWZ Spółki zdecydowało o zmianie profilu działalności oraz powołało nową Radę Nadzorczą, w skład której weszli Mateusz Wcześniak, Artur Pałka, Dariusz Wais, Patryk Jasiński oraz Radosław Miros. 25 czerwca br. nowa Rada Nadzorcza powołała nowych Członków Zarządu Spółki, powiązanych z branżą gamedev i VR. Nowym Prezesem zostanie Kamil Mańko, manager z rynku IT, a do Zarządu dołączy również Jan Laskowski, gamedeveloper z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Nowy Zarząd oficjalnie rozpocznie kierowanie Spółką 9 lipca br. koncentrując się na wprowadzeniu jej do branży gamingowej i VR.

O spółce Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości