Onde kupiło kolejne projekt fotowoltaiczny i farmy wiatrowej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 cze 2021, 21:52

Onde kupiło kolejne projekt fotowoltaiczny i farmy wiatrowej

Onde kupiło 50 proc. projektu fotowoltaicznego o mocy 40 MW oraz 50 proc. projektu farmy wiatrowej o mocy 34 MW - poinformował należący do grupy kapitałowej Erbud generalny wykonawca farm wiatrowych i farm fotowoltaicznych.

Po tej akwizycji łączny potencjał projektów własnych Onde zwiększy się do 492 MW.

"Realizując strategię rozwoju spółki aktywnie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych projektów OZE do samodzielnej realizacji. Naszym celem jest dynamiczny rozwój w segmencie dewelopmentu projektów OZE" - powiedział prezes Onde Paweł Średniawa.

W związku z nowymi transakcjami dokonanymi po zatwierdzeniu prospektu, zmodyfikowano nieco cele emisyjne, przesuwając część wykorzystania środków, które spółka chce pozyskać z IPO, z zakupów na refinansowanie projektów OZE.

Rozwój segmentu inwestycyjnego OZE ma, zgodnie z planami spółki, być współfinansowany ze środków pozyskanych z trwającej oferty publicznej akcji Onde. W jej ramach inwestorom jest oferowanych do 8,25 mln akcji nowej emisji oraz maksymalnie 8,85 mln akcji należących do przez obecnych akcjonariuszy.

Cena maksymalna została ustalona na 26 zł za jedną akcję, w związku z tym szacunkowa maksymalna wartość oferty to 444,5 mln zł. Transza dla inwestorów indywidualnych to około 15 proc. oferty. Zapisy w tej transzy trwają do 1 lipca.

Według nieoficjalnych informacji PAP Biznes z poniedziałku, oferta Onde cieszy się dużym zainteresowaniem, a cena emisyjna powinna wynieść 26 zł, czyli na poziomie ceny maksymalnej.

Koordynatorem oferty i prowadzącym księgę popytu jest Trigon Dom Maklerski.

(PAP Biznes), #ERB

pr/

Zobacz także: Erbud SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości