MegaPixel Studio zadebiutowało na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 lip 2021, 11:40

MegaPixel Studio zadebiutowało na NewConnect

Producent gier MegaPixel Studio zadebiutował w czwartek na rynku NewConnect. Do godz. 11.30 nie przeprowadzono transakcji akcjami spółki.

Spółka prowadzi produkcję gier własnych i na zlecenie. Specjalizuje się w tworzeniu wersji gier innych producentów na konsole (m.in. Nintendo Switch) oraz produkcji gier typu remake (nowe wersje starszych tytułów).

MegaPixel Studio powstało w lipcu 2018 r. Założycielami są Artur Grzegorczyn oraz Forever Entertainment, również notowane na NewConnect.

Firma działa we Wrocławiu, choć jest zarejestrowana w Gdyni. 38 osób współpracuje ze spółką na podstawie umów o dzieło, a jedna osoba na podstawie umowy-zlecenia.

W 2020 roku przychody spółki wyniosły 1,7 mln zł, a wynik netto sięgnął 0,6 mln zł. Sprzedaż w pierwszym kwartale bieżącego roku to 0,6 mln zł, zysk netto wyniósł 0,2 mln zł.

Spółka podała, że od 14 września do 12 listopadza ubiegłego roku miało miejsce 21 transakcji jej akcjami, po cenie sprzedaży jednej akcji wynoszącej od 5 zł do 35 zł, ze średnią ważoną ceną na poziomie 24,36 zł. Na tej podstawie ustalono kurs odniesienia akcji spółki podczas debiutu.

MegaPixel Studio jest 46. producentem gier notowanym na GPW. (PAP Biznes)

kuc/ mfm/

Ostatnie wiadomości