Mennica Skarbowa zwiększa poziom dywidendy Akcjonariusze otrzymają 9,61 zł na akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 lip 2021, 08:57

Mennica Skarbowa zwiększa poziom dywidendy Akcjonariusze otrzymają 9,61 zł na akcję

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Mennicy Skarbowej, na wniosek akcjonariusza Jarosława Żołędowskiego - jednocześnie Prezesa Zarządu Spółki, podjęło uchwałę o zwiększeniu dywidendy z zysku za rok 2020. Spółka wypłaci 9,61 złotych na akcję zamiast proponowanych wcześniej przez Zarząd 6 złotych, co oznacza 9,61% stopy zwrotu z inwestycji. To jeden z najwyższych poziomów na rynku kapitałowym.

Na wypłatę dywidendy spółka przeznaczy 10 mln złotych. Reszta z zysku za rok 2020, kwota 4,9 mln zł, pozostawiona będzie jako zysk niepodzielony. Dzień ustalenia prawa do dywidendy to 9 września, a dzień jej wypłaty - 22 września 2021 roku

„Spółka zanotowała w ubiegłym roku najlepszy okres w swojej historii, zarówno pod kątem przychodów, jak i rentowności. Co ważniejsze, w naszej ocenie zdecydowanie rośnie popularność złota jako celu inwestycyjnego wśród Polaków. Spółka wyraźnie zwiększyła także swój udział w rynku, co będzie skutkować wysokim poziomem przychodów także przy potencjalnej przecenie złota, bowiem zarabiamy zarówno na sprzedaży, jak i kupnie tego kruszcu. Perspektywy dla spółki w perspektywie średnioterminowej są bardzo dobre. Dlatego przy rosnącej inflacji zwiększyliśmy stopę zwrotu z inwestycji dla naszych akcjonariuszy do poziomu 9,61%, czyli jednego z najwyższych na rynku. Mam nadzieję, że pozwoli to nam na zwiększenie grupy osób zainteresowanych inwestowaniem w akcje Mennicy Skarbowej.” - komentuje Jarosław Żołędowski, Prezes Mennicy Skarbowej.

Źródło: Spółka, #MNS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost