Przejdź do treści

udostępnij:

Emplocity zamierza w najbliższym czasie przeprowadzić ofertę akcji na platformie CrowdConnect

Emplocity, spółka zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz zamierzająca w najbliższym czasie przeprowadzić ofertę akcji na platformie CrowdConnect.pl, rozpoczęła wspólnie z kancelarią Lex Secure - świadczącą usługi prawne za pośrednictwem infolinii 24h - realizację projektu stworzenia LexBota – bota prawniczego, który w sposób zautomatyzowany wesprze prawników w udzielaniu opinii prawnych dla klientów i przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Konwersacyjna sztuczna inteligencja ma być odpowiedzią na wyzwania rynku usług prawnych i zapewnić pewny, szybki oraz dogodny cenowo dostęp do porad prawnych.

LexBot umożliwi firmom uruchomienie systemu szybkich porad prawnych dla swoich klientów, członków bądź pracowników. Celem Emplocity i Lex Secure jest stworzenie narzędzia, które będzie przyjazne dla użytkownika, a jednocześnie łatwe do wdrożenia w organizacji. W założeniach twórców, LexBot będzie wykorzystywał tzw. architekturę głębokich sieci neuronowych z uczeniem wielozadaniowym, aby w sposób zautomatyzowany generować odpowiedzi na zapytania prawne użytkowników i odpowiadać na nie pod nadzorem eksperta (prawnika) – wszystko w ramach łatwego i intuicyjnego interfejsu konwersacyjnego, przypominającego dialog z drugim człowiekiem.

Jest to innowacyjna w skali świata koncepcja – zarówno pod kątem zastosowania sieci tego typu do generowania odpowiedzi prawnych, jak też wykorzystania podejścia hybrydowego z nadzorem prawnika. Wykorzystanie naszej technologii w domenie usług prawnych jest dla nas nie tylko ciekawym projektem, odpowiadającym na potrzeby współczesnego rynku, ale doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju, czyli dostarczanie naszych botów domenowych automatyzujących wybrane procesy - powiedział Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity.

LexBot po otrzymaniu zapytania dokona jego analizy oraz kategoryzacji. W kwestiach prostszych bot udzieli krótkich odpowiedzi lub dostarczy dokumenty z istniejącego repozytorium. W przypadku pytań bardziej skomplikowanych LexBot dokona klasyfikacji, zaproponuje rozwiązanie prawne i przydzieli je do prawnika najlepiej dopasowanego (dostępność, specjalizacja) do nadzoru odpowiedzi. Takie rozwiązanie pozwoli na bardziej efektywne przekazywanie wiedzy do klienta. Użytkownik nie musi szukać odpowiednich informacji, zaś obsługa ze strony prawnika może zostać zminimalizowana jedynie do ewentualnego zatwierdzania wygenerowanych odpowiedzi bota.

W świecie, w którym miliony użytkowników codziennie poszukują w internecie pomocy prawnej, a nasi adwokaci działają w trybie 24 godzin na dobę przez 356 dni w roku, odpowiadając na setki pytań z każdej dziedziny prawa, naturalną potrzebą wydało nam się wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji w automatyzacji usług prawnych. Zapewnienie szybkiego i powszechnego dostępu do obsługi prawnej ma z jednej strony wysoki potencjał biznesowy jak dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów, ale też pozwala na większą demokratyzację dostępu do usług prawnych – mówi radca prawny Kajetan Komar-Komarowski z Kancelarii Lex Secure.

Szybkość, pewność i cena to kluczowe aspekty obsługi prawnej

Obecnie rynek porad prawnych funkcjonuje w sposób manualny. Obsługa klientów odbywa się ręcznie – bez wsparcia ze strony systemów automatyzujących pracę, nie mówiąc o zastosowaniu elementów sztucznej inteligencji. Praca prawnika udzielającego porad prawnych czy przygotowującego pisma procesowe jest w dużej mierze powtarzalna i pracochłonna. W kontakcie bezpośrednim prawnik jest w stanie w danej chwili obsłużyć tylko jednego klienta – jego zdolność do świadczenia usług jest ograniczona liczbą godzin pracy, które jest w stanie poświęcić na pracę nad dokumentacją. W efekcie, po zgłoszeniu się do tradycyjnej kancelarii prawnej przygotowanie odpowiedzi prawnej (opinii) trwa od kilku do nawet kilkunastu dni.

Tymczasem, jak wykazują badania przeprowadzone przez Krajową Izbę Radców Prawnych w Warszawie1, klient biznesowy oczekuje szybkiej reakcji w postaci odpowiedzi tu i teraz, najpóźniej następnego dnia. Rośnie też znaczenie ceny. Blisko 35% klientów twierdzi, że bariery finansowe zniechęcają ich do skorzystania z usług prawników.

Na polskim rynku odnotowuje się rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania w zakresie obsługi dużej liczby pytań prawnych w krótkim czasie, głównie w kontekście departamentów prawnych dużych i średnich firm.

Naturalna synergia nowoczesnej technologii i tradycyjnych usług prawnych

Wśród społeczeństwa rośnie akceptacja dla rozwiązań bazujących na zautomatyzowanej komunikacji. Użytkownicy w coraz większym stopniu korzystają z interfejsów konwersacyjnych. Różnego rodzaju komunikatory tekstowe (Messenger, Slack, Microsoft Teams) stają się de facto standardem komunikacji międzyludzkiej, także w zastosowaniach biznesowych. Użytkownicy oczekują, że interfejs komunikacji będzie miał formę konwersacyjną. Stąd coraz szersze zastosowanie i rozwój inteligentnych chatbotów, pozwalających na automatyczne przetwarzanie języka naturalnego (Neuro-linguistic programming - NLP) i wykorzystujących algorytmy szeroko pojętej klasy głębokich sieci neuronowych.

Budujemy system, który – po odpowiednim treningu sztucznej sieci neuronowej – będzie w stanie udzielać odpowiedzi na zapytania użytkowników sformułowane w języku naturalnym, w sposób bezpośredni, tak jak ma to miejsce w przypadku swobodnej rozmowy. Tego typu rozwiązania mają szansę zrewolucjonizować wiele segmentów gospodarki, szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z zarządzaniem wiedzą, wymianą informacji i obsługą zapytań klientów ­– wyjaśnia Arkadiusz Talun, CTO Emplocity.

LexBot będzie dostępny w formule SaaS (Software as a Service) – za relatywnie niską opłatę miesięczną, bez konieczności kosztownego i czasochłonnego procesu wdrożenia. Dzięki temu LexBot będzie miał istotną przewagę konkurencyjną wobec innych tego typu rozwiązań. “Lekkość” rozwiązania dla użytkowników z poziomu łatwego interfejsu konwersacyjnego zapewni komunikacja odbywająca się za pomocą języka naturalnego, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania czy konieczności szkolenia z obsługi narzędzia.

O Emplocity:

Emplocity powstało 2013 roku w Warszawie. Spółka zajmuje się zastosowaniem rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji i automatyzacji w biznesie. Emplocity tworzy rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. W swoich rozwiązaniach Spółka wykorzystuje metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego, wykorzystując zaawansowany algorytm, data science i uczenie maszynowe w celu zautomatyzowania procesów biznesowych.

Rozwiązanie Emplocity łączy funkcjonalność Wirtualnego Asystenta, który wchodzi w interakcję i udziela odpowiedzi w sposób naturalny, przypominający interakcję z drugim człowiekiem oraz funkcjonalności platformy do automatyzacji procesów i wymiany wiedzy, która wykonuje określone działania w trybie 24/7, bez angażowania lub z minimalnym zaangażowaniem ludzkiego operatora.

Wśród gotowych produktów opartych na platformie Emplocity są:

  • EMPLOBOT - chatbot automatyzujący proces rekrutacji i komunikacji z kandydatami,
  • INTRABOT - chatbot automatyzujący komunikację wewnętrzną w firmach w wybranych obszarach (HR, Administracja, Sprzedaż, Kadry i płace, Helpdesk IT),
  • Q&A BOT - chatbot automatyzujący komunikację z klientami i potencjalnymi klientami (w obszarze produktowym, wymiany wiedzy i obsługi klienta).

O Lex Secure:

Lex Secure powstało w 1989 roku, a zespół firmy od początku tworzą adwokaci i radcy prawni specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa oraz posiadający ogromne doświadczenie w reprezentacji klientów. Dostrzegając nowe perspektywy wspierania klientów, po wielu latach działalności typowo doradczej zmodyfikowano model funkcjonowania świadczonych usług opieki prawnej.

Lex Secure jako pierwsza kancelaria prawniczą w Polsce zaoferowała swoim klientom w pełni profesjonalną infolinię prawną obsługiwaną wyłącznie przez prawników.

Obecnie kancelaria Lex Secure działa w trybie 24 godzin na dobę przez 365 dni w roku. Codziennie odpowiadając na setki pytań prawnych z każdej dziedziny prawa polskiego, a liczba zleceń stale się zwiększa.

Rozwiązania zastosowane przez Lex Secure, pozwoliły wprowadzić na polski rynek kompleksową i profesjonalną usługę prawną, polegającą na udzielaniu opinii prawnych, odpowiedzi na pytania prawne oraz przygotowywaniu dokumentów. Usługa kancelarii Lex Secure skierowana jest nie tylko do firm, ale także dla Polaków nie prowadzących własnej działalności gospodarczej.

Zespół profesjonalnych prawników, z którymi współpracuje Lex Secure, w roku 2020 przekroczył liczbę 120 radców prawnych i adwokatów oraz stale się rozwija w ramach Ogólnopolskiej Sieci Opieki Prawnej, zorganizowanej dla naszych Klientów.

Źródło: Spółka

udostępnij: