Skonsolidowane przychody Grupy Grodno wyniosły w czerwcu 87,3 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lip 2021, 08:37

Skonsolidowane przychody Grupy Grodno wyniosły w czerwcu 87,3 mln zł

Skonsolidowane przychody Grodna wyniosły w czerwcu 87,3 mln zł (+63% rdr) oraz narastająco od kwietnia do czerwca 240,8 mln zł (+61% rdr). Dzięki rosnącej sprzedaży OZE i energooszczędnych rozwiązań, Spółka ma za sobą najlepszy miesiąc i najlepszy kwartał w historii swojej działalności.

- Od kwietnia, czyli od początku naszego bieżącego roku obrotowego, każdego miesiąca notujemy bardzo szybki wzrost przychodów na poziomie ok. 60% rdr. Na tak dynamiczny rozwój wpływa przede wszystkim wysoka ekspozycja naszej Grupy na rynek OZE i energooszczędnych rozwiązań, który przeżywa obecnie gwałtowne ożywienie i ma przed sobą doskonałe perspektywy. Fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii, stacje ładowania pojazdów, automatyka budynkowa – są to silnie wzrostowe obszary, które najbliższych latach pozostaną motorem nie tylko Grupy Grodno, ale i całych gospodarek – podsumował Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

W kolejnych kwartałach Spółka oczekuje dalszego dynamicznego rozwoju na fali wzrostu branży OZE i zielonej energii.

- Widzimy bardzo duży potencjał wzrostu dla fotowoltaiki w drugiej połowie roku kalendarzowego, zarówno w obszarze mikroinstalacji, jak i dużych farm PV, w których mamy coraz silniejszą pozycję. Jednocześnie odczuwamy silny wzrost zainteresowania pompami ciepła, które są w pewnym stopniu sprzężone ze sprzedażą fotowoltaiki. Zgodnie z naszą strategią, kładziemy duży nacisk na rozwój w całym segmencie OZE, a jednocześnie promocję tego typu rozwiązań. Przykładowo – w lipcu przy ul. Modlińskiej w Warszawie uruchamiamy dla naszych instalatorów oraz mieszkańców stolicy „Domek OZE”. Będzie to centrum wiedzy i inspiracji na temat oszczędnego, zeroemisyjnego budynku, w którym będziemy przedstawiać nie tylko nasze rozwiązania, ale i dzielić się wiedzą w zakresie rozwiązań stosowanych w nowoczesnym budownictwie – dodaje Prezes Andrzej Jurczak.

Zdaniem Zarządu, bieżący rok obrotowy może być najlepszym w ponad trzydziestoletniej historii Grodna.

- Wysoka sprzedaż PV i całego segmentu OZE ma istotne przełożenie na przychody całej Grupy. Za nami rekordowy rok 2020/21, który zamknęliśmy kwotą ponad 700 mln zł przychodów. Wszystko wskazuje na to, że w roku 2021/22 uda nam się pobić kolejny rekord – podsumował Prezes Grodno S.A.

Przedstawione w niniejszej informacji dane sprzedażowe są danymi szacunkowymi, które mogą różnić się od danych składających się na wielkości prezentowane w raportach okresowych.

O Grupie Grodno

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości