TenderHut zakłada w strategii do 2025 r. m.in. akwizycje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 lip 2021, 13:11

TenderHut zakłada w strategii do 2025 r. m.in. akwizycje

TenderHut zakłada w strategii na lata 2021 - 2025 dalszą ekspansję zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych oraz akwizycje podmiotów działających w szeroko pojętym sektorze IT - podała spółka w komunikacie.

Jak podano, wśród celów strategicznych jest m.in. rozwój organiczny poprzez rozwój własnej sieci partnerskiej oraz poszerzanie oferty produktowej grupy. W planach są też akwizycje.

"Grupa TenderHut zamierza nabywać podmioty o relatywnie niewielkiej skali działalności, nieprzekraczających pod względem rocznego obrotu poziomu 25 proc. przychodu grupy TenderHut za ostatnie 12 miesięcy. Aktualnie zidentyfikowano około 36 podmiotów, które mogłyby stać się celami akwizycji dokonywanych przez grupę, z czego 33 z tych podmiotów prowadzą działalność na rynku polskim, natomiast pozostałe 3 na rynkach zagranicznych" - napisano.

Ponadto, spółka chce stawiać na oferowanie własnych produktów i usług IT, zwiększanie efektu synergii spółek w grupie, rozwój segmentów Venture Building i Digital Transformation.

Grupa TenderHut powstała w 2015 roku. W jej skład wchodzi 10 krajowych spółek zależnych oraz 5 podmiotów zagranicznych, spośród których największą jest SoftwareHut, specjalizujące się w projektowaniu i rozwijaniu systemów informatycznych oraz oferowaniu usług outsourcingu IT.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect pod koniec kwietnia 2021 roku.

(PAP Biznes), #TGH

pel/ osz/

Ostatnie wiadomości