Famur podniósł limit finansowania segmentu fotowoltaiki do maksymalnie 500 mln zł | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
18 lip 2021, 15:29

Famur podniósł limit finansowania segmentu fotowoltaiki do maksymalnie 500 mln zł

Famur podniósł limit finansowania segmentu fotowoltaiki do maksymalnie 500 mln zł - podała spółka w komunikacie.

W maju Famur i główny akcjonariusz tej spółki TDJ podpisali umowę inwestycyjną dotyczącą współpracy w obszarze fotowoltaiki. Obie spółki chcą realizować projekty fotowoltaicznych farm wielkoskalowych (elektrownie solarne) oraz instalacji PV średniej wielkości (dla klientów biznesowych i przedsiębiorstw). W piątek Famur poinformował o zawarciu aneksu do tej umowy.

Zgodnie z nową umową, spółka zależna Famur Solar zobowiązała się do zapewnienia funduszy w postaci pożyczek lub innego rodzaju wsparcia finansowego na rozwój segmentu fotowoltaiki (z najpóźniejszym terminem spłaty 31.12.2023 r.) w ramach łącznego limitu do maksymalnej kwoty 400 mln zł, z możliwością zwiększenia na okres do dnia 30 września 2021 roku, poziomu finansowania maksymalnie o kwotę do 100 mln zł, czyli do łącznej maksymalnej kwoty 500 mln zł.

Powyższa kwota obejmuje łącznie finansowanie zapewniane przez Famur Solar spółkom w ramach Grupy Famur działających w segmencie fotowoltaiki oraz zobowiązanie Famur Solar do udzielenia w jednej lub kilku transzach pożyczki Maciejowi Marcjanikowi, jako pożyczkobiorcy, na sfinansowanie nabycia certyfikatów inwestycyjnych Projekt Solartechnik Fund FIZ przypadających na pożyczkobiorcę.

Maksymalna wartość pożyczki to 150 mln złotych. Oprocentowanie pożyczki ustalono według stałej stopy procentowej na warunkach rynkowych. Ostateczny termin spłaty pożyczki określono na 31 lipca 2022 r. (w odniesieniu do pierwszej transzy pożyczki) oraz jednego roku od udzielenia kolejnej transzy (w odniesieniu do pozostałych transz pożyczki), z możliwością wcześniejszej spłaty. Zabezpieczeniem każdej transzy pożyczki będzie zastaw rejestrowy na tych certyfikatach, które zostały objęte za kwotę danej transzy pożyczki.

Oprocentowanie finansowania udzielanego do spółek działających w Segmencie Fotowoltaiki ustalono na warunkach rynkowych w oparciu o WIBOR 3M plus marża.

(PAP Biznes), #FMF

sar/

Zobacz także: Famur SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości