Sescom z 20-proc. wzrostem sprzedaży w czerwcu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lip 2021, 16:28

Sescom z 20-proc. wzrostem sprzedaży w czerwcu

Sescom, spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management (FM), wypracowała w czerwcu 2021 r. 11,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rok do roku o 20 proc., a w relacji do maja bieżącego roku o 17 proc. Jest to czwarty miesiąc z rzędu ze wzrostem obrotów.

- Wraz z normalizacją sytuacji epidemicznej, a w efekcie stabilizacją otoczenia gospodarczego obserwujemy wzrost wolumenów zleceń. Sprzyjającym czynnikiem w czerwcu była też pogoda i wysokie temperatury, które przełożyły się na wzrost zamówień w obszarze serwisu klimatyzacji i wentylacji. Popyt na nasze usługi rośnie zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Obserwujemy rosnąca potrzebę konsumentów do korzystania ze stacjonarnych kanałów sprzedaży - komentuje Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

W ramach segmentu FM w czerwcu spółka podpisała kolejne dwa kontrakty na obsługę serwisową z Estee Lauder oraz Yves Rocher, dla którego zakres usługi obejmuje utrzymanie techniczne ponad 100 obiektów na terenie Czech, Węgier i Słowacji. Działania w ramach IT Infrastructure koncentrowały się na kontynuacji projektów instalacji kas samoobsługowych (SCO) - w czerwcu zainstalowano kolejne kasy w 46 obiektach.

O spółce Sescom:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy oraz na potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2019 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 300 klientów z 25 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #SES

Zobacz także: Sescom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości