ProCarePlus Pharma planuje debiut na NewConnect na przełomie III i IV kwartału 2021 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 sie 2021, 10:05

ProCarePlus Pharma planuje debiut na NewConnect na przełomie III i IV kwartału 2021 r.

ProCarePlus Pharma S.A., spółka farmaceutyczna rozwijająca portfolio leków i suplementów diety jest w trakcie procesu ubiegania się o wprowadzenia akcji na rynek NewConnect. Debiutowi nie będzie towarzyszyła emisja akcji. ProCarePlus Pharma S.A. zakłada systematyczny rozwój portfolio leków i suplementów diety o potwierdzonej wartości klinicznej w wielu atrakcyjnych obszarach rynku farmaceutycznego.

- Model biznesowy ProCarePlus Pharma zakłada koncentrację na sprzedaży suplementów diety, leków generycznych oraz leków typu generyk plus tj. sprawdzonych substancjach czynnych w nowych wskazaniach, nowej formie czy też dostępnych bez recepty. Liczymy, że realizowany model biznesowy, zapewni nam dynamiczny wzrost skali biznesu w najbliższych latach. Naszą ambicją jest również rozwój w przyszłości innowacyjnych leków we współpracy z polskimi jednostkami akademickimi – mówi Tomasz Stramek, lekarz, główny akcjonariusz i prezes zarządu ProCarePlus Pharma.

W lipcu 2021 r. ProCarePlus Pharma zawarła umowę z greckimi firmami na licencję i dostawę leku zawierającego w składzie substancję aktywną Rivaroxaban – jednego z najważniejszych leków kardiologicznych w chorobie zakrzepowo-zatorowej, która uważana jest za trzecią najważniejszą chorobę układu sercowo-naczyniowego po zawale i udarze. Wartość rynku Rivaroxabanu w Polsce szacowana jest obecnie na ponad 1 mld zł rocznie. Zawarta umowa obejmuje m.in. dostawy leku do 2024 r. na minimalną kwotę 590 tys. EUR.

- W kolejnych kwartałach będziemy dążyli do zawarcia następnych ważnych umów z dużymi podmiotami na licencję i dostawę na polski rynek leków. W spektrum naszego zainteresowania znajdują się zarówno leki dobrze znane o ugruntowanej pozycji rynkowej oraz leki niedostępne na polskim rynku, które są poszukiwane przez lekarzy i pacjentów – mówi prezes zarządu.

Ponadto w portfolio spółki znajduje się obecnie 6 suplementów diety (Insudiab, Cyncor, CyncorC, Lumbagor, Artroreg, Gastrit). Obecnie prowadzona jest ich sprzedaż internetowa oraz rozwijana współpraca z sieciami aptecznymi i hurtowniami farmaceutycznymi.

Polski rynek farmaceutyczny od wielu lat notuje systematyczny wzrost. Według firmy IQVIA w 2020 r. wartość krajowego rynku aptecznego wynosiła 37,2 mld zł, o 2,2% więcej niż rok wcześniej.

O spółce ProCarePlus Pharma:

ProCarePlus Pharma jest firmą farmaceutyczną powstałą w 2019 r. na bazie doświadczeń ekspertów z branż: farmaceutycznej, medycznej i finansowej. Spółka koncentruje się na szybko rosnących segmentach rynku farmaceutycznego. Unikalną kompetencją spółki jest szczegółowa znajomość wielu niszowych, atrakcyjnych obszarów rynku farmaceutycznego. ProCarePlus Pharma rozwija szerokie portfolio leków i suplementów diety o potwierdzonej wartości klinicznej, poszukiwanych przez lekarzy i pacjentów. Model działania spółka zakłada koncentrację na sprzedaży leków typu generyk plus tj. sprawdzonych substancjach czynnych w nowych wskazaniach, nowej formie czy też dostępnych bez recepty. Spółka zamierza również rozwijać projekty leków innowacyjnych we współpracy z polskimi jednostkami akademickimi.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości