Weird Fish prezentuje materiały z Oddyssey: Your Space, Your Way. Na platformie Navigator Crowd trwają zapisy na akcje spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 sie 2021, 09:24

Weird Fish prezentuje materiały z Oddyssey: Your Space, Your Way. Na platformie Navigator Crowd trwają zapisy na akcje spółki

Weird Fish SA, niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox (otwarty świat), zaprezentował najnowsze materiały z autorskiej produkcji Oddyssey: Your Space, Your Way. Na przełomie września i października tytuł zadebiutuje w wersji na PC. Wydawcą gry jest 505 Games. Obecnie, na platformie Navigator Crowd, trwa publiczna oferta akcji spółki. Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br. Weird Fish planuje debiut na NewConnect.

- Prace nad Oddyssey: Your Space, Your Way idą pełną parą. Po uruchomieniu karty Steam i prezentacji trailera z gry, dziś odsłaniamy przed graczami kolejną partię materiałów i pokazujemy czego mogą spodziewać się po rozgrywce. Liczymy na feedback, który z pewnością pomoże nam udoskonalić nasz projekt oraz spełnić wysokie oczekiwania wielbicieli gier rozgrywanych w kosmosie – mówi Wiktor Szymański, Head of studio/Designer Weird Fish. – Oddyssey: Your Space, Your Way wyróżnia komiksowa grafika stylizowaną na lata 80-te. Już wczesne wersja projektu, której premierę planujemy na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br., będzie dostępna w trybie coop. Jestem przekonany, że połączenie naszych różnorodnych kompetencji w pozytywny sposób przełoży się na efekt końcowy realizowanego projektu – dodaje Wiktor Szymański.

W pierwszej grze Studia gracz znajdzie się na statku kosmicznym, a jego zadaniem będzie zadbanie o siebie oraz współtowarzyszy podróży, z których część będzie w stanie hibernacji. W tym celu będzie musiał m.in. zdobyć pożywienie, zbierać potrzebne surowce, usuwać występujące awarie, czy wreszcie zadbać o bezpieczeństwo załogi.

Wydawcą gry jest znany na całym świecie wydawca – 505. Światowy publisher w ubiegłym roku został ogłoszony najlepszym wydawcą, według portalu Metacritic, wyprzedzając m.in. Activision Blizzard, czy Paradox Interactive.

- Liczymy, że współpraca z 505 Games zwiększy zainteresowanie naszą grą na arenie międzynarodowej. W tym roku planujemy także debiut na rynku NewConnect, który – mamy nadzieję – przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności spółki wśród Inwestorów w kraju i za granicą – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.

Spółkę wyróżnia duże doświadczenie zespołu, który pracował wcześniej przy dużych, popularnych tytułach, takich jak m.in. Dying Light, Dead Island, Green Hell, czy Call of Juarez.

Budżet produkcji wynosi 8 mln zł. Nad grą pracuje 25 osób, są to stali współpracownicy oraz osoby wspomagające studio. W fazie koncepcyjnej znajdują się także 2-3 nowe projekty. Prace nad kolejnym tytułem prawdopodobnie rozpoczną się w 2022 roku.

Na platformie Navigator Crowd trwa aktualnie kampania crowdinvestingowa Spółki. Jej celem jest pozyskanie kwoty 2 mln zł, które zostaną przeznaczone na marketing Oddyssey: Your Space, Your Way oraz rozpoczęcie prac nad nową produkcją. W ramach oferty wyemitowanych zostanie do 10 527 akcji zwykłych na okaziciela serii E. Cena emisyjna jednej akcji wynosi 190 zł.

- Bardzo cieszymy się, że studio założone przez tak uznanych  i ogromnie doświadczonych twórców gier jak Marek Soból i Wiktor Szymański jest pierwszym emitentem na naszej platformie. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kampanii mogą zrobić to za pośrednictwem naszej strony www.navigatorcrowd.pl – podkreśla Artur Granicki, prezes Navigator Crowd.

Zapisy trwają do 15 sierpnia.

O spółce Weird Fish:

Weird Fish SA to działający w branży gier wideo niezależny producent gier na komputery osobiste i konsole. Spółka specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox. Firma powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego, doświadczonych deweloperów, działających w branży od kilkunastu lat.

Zespół Weird Fish tworzy starannie dobrana grupa game developerów, których bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, Fim Speedway 2017.

W 2021 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Zespół pracuje obecnie nad pierwszym autorskim projektem, który ma być dostępny na PC we wczesnym dostępie w połowie 2021 roku. Docelowo gra ukaże się także na konsolach.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości