Autorski tytuł DRAGO entertainment – Gas Station Simulator zadebiutuje na PC już 15 września | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 sie 2021, 09:21

Autorski tytuł DRAGO entertainment – Gas Station Simulator zadebiutuje na PC już 15 września

DRAGO entertainment – notowany na NewConnect developer gier wideo, ogłasza datę premiery Gas Station Simulator na PC. Twórcy gry udostępnią jej pełną wersję już 15 września. Premiera odbędzie się globalnie, produkcja na rynku chińskim będzie wspierana przez Heart Beat Interactive Entertainment. Gra dostępna będzie co najmniej w 10 wersjach językowych. Docelowo projekt kompatybilny będzie także z urządzeniami konsolowymi. Niedawno spółka poinformowała, że tytuł zadebiutuje w wersjach konsolowych w 2022 r. Wishlista symulatora odnowy stacji benzynowej wynosi ponad 100 tys. zapisów.

  • DRAGO entertainment ogłosiło datę premiery autorskiego projektu Gas Station Simulator. Gra na PC zadebiutuje na platformie Steam już 15 września. Premiera projektu odbędzie się globalnie, a na rynku chińskim produkcję będzie wspierał Heart Beat Interactive Entertainment, odpowiedzialny za wydanie i marketing gry na tym obszarze. Tytuł dostępny będzie w co najmniej 10 wersjach językowych.
  • Zaawansowany symulator renowacji i rozbudowy stacji benzynowej rozgrywa się wzdłuż autostrady prowadzącej przez pustynię na terenie Stanów Zjednoczonych. Projekt liczy ponad 100 tys. zapisów na Wishliście platformy Steam. Studio odnotowało także blisko 280 000 pobrań prologu gry, a pozytywne oceny graczy utrzymują się na poziomie przekraczającym 90%. Spółka liczy na sukces sprzedażowy gry.

- Cieszę się, że mogę już oficjalnie poinformować, że premierę tytułu Gas Station Simulator w wersji na PC wyznaczyliśmy na 15 września. W rozgrywce, w której gracze będą rozbudowywać i odnawiać zniszczone stacje benzynowe, przygotowaliśmy wiele niespodziewanych wątków oraz wyzwań. Pokładamy duże nadzieje w tym projekcie, który od samego początku zdobywa rzeszę zainteresowanych. Liczymy, że produkcja odniesie sukces na arenie międzynarodowej i osiągnie wysokie wyniki sprzedaży. – informuje Lucjan Mikociak, wiceprezes i założyciel DRAGO entertainment.

Gas Station Simulator to jeden z tytułów z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment. Gra pozwala na rozbudowę i odnowę zniszczonej stacji benzynowej. Użytkownik może zajmować się renowacją i zagospodarowaniem samego budynku stacji, dojazdu do niej, ale i terenu wokół. Użytkownik ma za zadanie wyposażyć stację paliw w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę biznesu o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji benzynowej. W grze można też odkryć wiele urozmaiceń w postaci mini-gier oraz zabawnych wątków. Prolog do gry został zaprezentowany 28 kwietnia 2021 roku. Gas Station Simulator: Early Days liczy obecnie prawie 280 tys. pobrań na platformie Steam, a udostępnione wcześniej demo gry było jednym z najbardziej popularnych dem na platformie Steam.

Niedawno DRAGO entertainment SA poinformowała o zawartej umowie ze studiem MD Games. – Zdecydowaliśmy się dotrzeć z Gas Station Simulator również do miłośników konsoli. Premierę projektu na PlayStation4, PlayStation5, Xbox i Xbox One planujemy w przyszłym roku. – mówi Lucjan Mikociak.

Wydawcą Gas Station Simulator w wersji na PC na rynku polskim jest notowana na NewConnect spółka Movie Games, jednocześnie jeden z akcjonariuszy DRAGO entertainment.

- DRAGO to przede wszystkim bardzo dojrzały i profesjonalny zespół, czego dowodzi przy tytule GSS spełniając zarówno oczekiwania naszego testing Center, ale co najważniejsze graczy. Z wydawniczego punktu widzenia przesłanki takie jak liczba pobrań prologu, jego oceny, jak również wishlista przywodzą mi na myśl potencjał z jakim mieliśmy do czynieni rok temu podczas premiery DDS. – mówi Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games.

Karta Gas Station Simulator

O spółce DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment SA, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

W kwietniu 2021 roku spółka dołączyła do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DGE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości