Sniper Ghost Warrior Contracts 2 od CI Games debiutuje na PlayStation 5 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sie 2021, 12:26

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 od CI Games debiutuje na PlayStation 5

Po udanej premierze na PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One i PC – Sniper Ghost Warrior Contracts 2 – debiutuje na PlayStation 5. Z tej okazji CI Games opublikowało nowy zwiastun projektu. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii snajperskich strzelanin FPS, w ciągu niespełna dwóch miesięcy od premiery, osiągnęła sprzedaż na poziomie 36 mln zł i przekroczyła próg rentowności.

- Zgodnie z zapowiedziami dziś w ręce graczy trafia SGWC 2 na PS5. To kolejny istotny krok w budowaniu popularności serii. Dedykowana wersja na PS5 dostępna jest globalnie zarówno na nośnikach fizycznych jak i cyfrowo. Posiadacze najnowszej konsoli Sony, którzy kupili już wcześniej wersję na poprzednią generację mogą od dziś pobrać darmowy update. Wydanie PS5 jest dla nas istotne szczególnie z perspektywy długoterminowej i liczę, że przez kolejne lata będzie stanowić znaczący udział w całości sprzedaży najnowszej gry. – mówi Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

SGWC 2 na PS5 dostępny jest w wydaniu cyfrowym i fizyczny w cenie 39,99 USD, a także na PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i PC.

SGWC 2 opowiada historię Ravena, płatnego zabójcy-snajpera, operującego w pogrążonym w bezprawiu Kumarze. Najemnika czeka cały szereg wymagających zleceń, które mają pomóc w obaleniu bezlitosnej dyktatury w regionie. Gra wyróżnia się mapami z otwartym terenem oraz ogromną gamą misji, które można przejść na wiele różnych sposobów. Swobodę rozgrywki i działań podkreśla bogaty arsenał realistycznych broni i gadżetów oraz masa umiejętności i ekwipunku do odblokowania. Niezmiennie ważną pozostaje najbardziej charakterystyczna cecha serii - niespotykany nigdzie indziej poziom realizmu przy operowaniu karabinem snajperskim.

Do edycji na PS5 dodano darmowe DLC “Crossbow Carnage” z zestawem broni, włącznie z uwielbianą przez fanów serii morderczą kuszą oraz innymi równie potężnymi broniami. W tej wersji gry dołączone jest także niedawne duże rozszerzenie, “Butcher’s Banquet”, które przenosi graczy do nowej, pustynnej okolicy, oferując ogromne połacie terenu do eksploracji, wraz z bujnie zarośniętymi oazami, zdradziecko wyglądającymi wodospadami, a także enigmatycznymi świątyniami. Gracze będą przemierzać te okolice, starając się wyeliminować zagrożenie, w obliczu którego znajduje się region Kuamar.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jest najwyżej ocenianą grą w serii zarówno przez graczy jak i krytyków branżowych. Tytuł w niespełna dwa miesiące po premierze przekroczył próg rentowności. Poprzednia część snajperskiej serii uzyskała break even point po siedmiu miesiącach od dnia premiery.

Edycja Elite SGWC2 na PS5 zapewnia następujące usprawnienia i dodatki:

  • Ulepszona jakość obrazu oraz tekstur
  • Możliwość wyboru ustawień graficznych między Trybem Wizualnym (4K, 30 FPS) a Trybem Wydajnościowym (2K, 60FPS)
  • Adaptacyjne spusty DualSense
  • Haptyczne wibracje
  • Znacznie skrócone czasy ładowania, zoptymalizowane pod dysk SSD
  • Pakiet DLC “Mordercze kusze”: kusza, rewolwer Mad Sheriff 9, karabin szturmowy Car K8, skórka broni Zebra
  • Rozszerzenie “Butcher’s Banquet”

O spółce CI Games:

CI Games to niezależny globalny deweloper i wydawca gier wideo ze studiami produkcyjnymi w Warszawie, Barcelonie, Bukareszcie i Stanach Zjednoczonych. Założona w 2002 r. spółka jest znana na świecie z serii Sniper Ghost Warrior (ponad 11 mln sprzedanych egzemplarzy) czy Lords of the Fallen (ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy). W 2018 r. CI Games powołało spółkę córkę - United Label, która skupia się na produkcji mniejszych, ale ambitnych gier jak np. Röki, Eldest Souls, czy Tailes of Iron.

Źródło: Spółka, #CIG

Zobacz także: CI Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości