Movie Games zaprezentował na Gamescom gameplay’e swoich gier Alaskan Truck Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sie 2021, 10:50

Movie Games zaprezentował na Gamescom gameplay’e swoich gier Alaskan Truck Simulator

Movie Games S.A., producent i wydawca gier wideo notowany na NewConnect, zaprezentował najnowsze materiały na tegorocznym festiwalu Future Games Show odbywającym się w ramach targów Gamescom. Spółka opublikowała gameplay’e Alaskan Truck Simulator autorstwa Road Studio, MythBusters, a także War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio, którego globalnym wydawcą jest koncern Nacon. Ponadto Spółka ogłosiła, że Alaskan Truck Simulator pojawi się na PC już w I kwartale 2022 roku, natomiast pod koniec przyszłego roku ukaże się wersja konsolowa gry. W ramach prezentacji Movie Games zapowiedziało również nową grę – Scorchland, city-buildera w świecie fantasy.

Organizowany w niemieckiej Kolonii Gamescom to trzydniowa impreza dla miłośników gamingu, organizowana od 2009 r. Edycja 2021, podobnie jak ubiegłoroczna, odbyła się wyłącznie w przestrzeni online. Według serwisu escharts.com Gamescom to jedne z najpopularniejszych targów gier - łączny czas oglądania edycji 2020 przekroczył 11 milionów godzin.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zaprezentować graczom z całego świata najnowsze materiały z naszych gier. To była najlepsza okazja do pokazania gameplayów oraz ogłoszenia daty premiery Alaskan Truck Simulator. Nasze studia intensywnie pracują nad produkcjami, aby dać graczom jak najlepsze tytuły. Praktycznie każda z zaprezentowanych gier wniesie Rodzinę Movie Games na zupełnie nowy poziom, czego potwierdzeniem jest bardzo wysokie zainteresowanie naszym wystąpieniem wśród uczestników konferencji – komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Już w I kwartale przyszłego roku na platformie Steam odbędzie się premiera pełnej wersji gry Alaskan Truck Simulator. Gra da możliwość prowadzenia własnego samochodu w żywym świecie inspirowanym prawdziwymi lokacjami Alaski, ale także wychodzenia z pojazdu, aby w pełni żyć życiem kierowcy ciężarówki. Ponadto na graczy będą czekać długie podróże, odwiedzanie sklepów oraz utrzymywanie swojej ciężarówki w jak najlepszym stanie. Rozgrywce będą towarzyszyć krajobrazy jednego z najpiękniejszych oraz dziewiczych regionów świata, a także pełny tryb dnia i nocy. Producentem gry jest wchodzące w skład Rodziny Movie Games Road Studio, które w lipcu br. złożyło w GPW Dokument Informacyjny. Spółka czeka na uchwałę GPW dopuszczającą jej akcje na rynku NewConnect.

- Postępy nad Alaskan Truck Simulator są bardzo spektakularne. Zaprezentowany gameplay to dopiero początek. Już na jesień opublikujemy demo oraz prolog, natomiast w pierwszym kwartale przyszłego roku damy graczom pełną wersje naszego symulatora – mówi Maciej Nowak, prezes Road Studio.

W trakcie prezentacji pokazano również gameplay’e MythBuster: The Game oraz War Hospital, były to pierwsze materiały pokazujące fragmenty rozgrywki. Pierwsza z nich to to gra pozwalająca zostać tytułowym Pogromcą Mitów, oraz, tak jak w legendarnym show, testować mity i tworzyć odcinki programu. W ramach rozgrywki gracz odwiedzi znane miejsca z serialu - warsztaty Mythbustersów oraz pole testowe. Druga to flagowa produkcja z gatunku society survival Brave Lamb Studio wchodzącego w skład Rodziny Movie Games. Jej akcja rozgrywa się w roku 1917. Gracz wciela się w majora Henry’ego Wellsa, brytyjskiego medyka polowego, który zostaje dowódcą szpitala polowego położonego we Francji, w pobliżu linii frontu. Jego zadaniem jest zarządzanie zespołem medycznym, zajmowanie się rannymi i rozwijanie technologii medycznych w obliczu ograniczonych zasobów i pogłębiającego się konfliktu.

Ponadto Movie Games w ramach wydarzenia zapowiedziało nową grę z gatunku city-bulider – Scorchlands. Jako przywódca magicznego ptasiego ludu gracz będzie musiał uzdrowić ziemię za pomocą potężnych rytuałów. Do zadań gracza będzie należało przekształcanie biomów, budowa rozległych miasta. Gra umożliwi zabawę rozbudowanymi sieciami logistycznymi opartymi na laserach.

O spółce Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości