Vercom z 50 proc. wzrostem zysku rdr. w II kw. 2021 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 wrz 2021, 09:20

Vercom z 50 proc. wzrostem zysku rdr. w II kw. 2021 r.

Vercom, dynamicznie rosnąca spółka technologiczna, dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), podsumowuje ostatni kwartał. W minionym okresie Vercom umocnił pozycję wiodącej Grupy w segmencie CPaaS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W II kw. marża brutto wzrosła o 49 proc. rdr. do 11,7 mln zł, skorygowana EBITDA urosła o 47 proc. rdr. do 8,7 mln zł. Dodatkowo na początku lipca Vercom sfinalizował zakup 100 proc. udziałów w spółce FreshMail – lidera polskiego rynku e-mail marketingu.

- Cieszymy się z wyników, jakie osiągnęliśmy w II kwartale. Dzięki dynamicznemu wzrostowi konsekwentnie umacniamy pozycję wiodącej platformy CPaaS w regionie CEE. Majowy debiut na głównym parkiecie GPW przełożył się nie tylko na efektywne skalowanie naszych rozwiązań, ale również na pozyskanie nowych klientów, kontrahentów oraz zdobyte zaufanie. – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

W II kw. Vercom zwiększył liczbę klientów o 39 proc. rdr. do blisko 12 tysięcy. Uwzględniając dodatkowo 6,5 tys. klientów spółki Freshmail, która to inwestycja miała miejsce w trzecim kwartale, Grupa Vercom w ciągu roku ponad dwukrotnie zwiększyła liczbę obsługiwanych klientów. Zakup spółki Freshmail stanowi przełomowe wydarzenie dla Spółki.

- Połączenie z FreshMail to dla nas, obok IPO, kluczowe wydarzenie bieżącego roku. To lider polskiego rynku e-mail marketingu z mocnym i rozpoznawalnym brandem, którym kieruje dobrze znany w branży Paweł Sala. Dzięki tej transakcji niemal podwoiliśmy liczbę obsługiwanych klientów. To dla nas ogromna wartość, rodzi to dla nas duży potencjał dosprzedaży w pozostałych kanałach (SMS, push, OTT). – dodaje Krzysztof Szyszka.

Vercom kupił 100 proc. udziałów FreshMail, wartość transakcji z uwzględnieniem earn-out wyniesie nie więcej niż 27 mln zł. FreshMail współpracuje z grupą ponad 6,5 tys. klientów, którymi są zarówno duże firmy enterprise, jak i dynamicznie rosnące małe i średnie firmy. Wśród nich można wymienić m.in.: Onet, Decathlon, Orange czy Multikino.

- Zakup FreshMail niesie oczywiste synergie związane z cross-sellingiem, ale warto również zwrócić uwagę, iż dzięki tej transakcji pozyskaliśmy również nowe talenty i specjalistów z branży. Wierzymy, że wspólnie stworzymy lidera na rynku usług CPaaS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – mówi Tomasz Pakulski, członek zarządu Vercom.

Na początku lipca Vercom zainwestował również w spółkę PushPushGo – lidera w obszarze komunikacji web push (powiadomienia w przeglądarkach internetowych) w Polsce. Transakcja rozszerza skalę działalności Grupy Vercom o kolejny kanał komunikacji. Vercom, na tym nie poprzestaje, do połowy 2022 r. planuje przeznaczyć ponad 200 mln zł na kolejne akwizycje. Środki w głównej mierze mają być przeznaczone na akwizycje podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w obszarze CPaaS.

O spółce Vercom:

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (CPaaS), które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Nasze rozwiązania pomagają naszym klientom i partnerom przezwyciężyć złożoność komunikacji, automatyzować oraz zwiększać jej skalę, zachowując przy tym wysoką dostarczalność i efektywność – a wszystko to w szybki, bezpieczny i niezawodny sposób.

Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty jak Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA i wiele innych. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie

CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) to usługa lub rozwiązanie, które pozwala firmom w spójny i efektywny sposób – poprzez scentralizowaną platformę - dotrzeć do klientów za pomocą wielu, komplementarnych kanałów komunikacji (sms, email, push, komunikatory OTT).

Źródło: Spółka, #VRC

Zobacz także: Vercom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości