Baked Games 7 wrzesnia zadebiutuje na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 wrz 2021, 10:00

Baked Games 7 wrzesnia zadebiutuje na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Baked Games. Producent gier z grupy PlayWay 7 września dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2.487.850 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie wprowadzenia akcji Baked Games do obrotu na małej giełdzie wspierała Abistema Kancelaria Doradcza.

  • GPW w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Baked Games. Producent gier zadebiutuje na NewConnect 7 września. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2.487.850 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda.
  • W maju spółka udostępniła prolog swojej flagowej produkcji Prison Simulator. Tytuł pobrało do tej pory ponad 500 tys. użytkowników.
  • Równolegle Baked Games pracuje nad kilkoma autorskimi pre-produkcjami.

- Przed nami kluczowy etap w działalności naszej spółki i jednocześnie ukoronowanie pracy jaką włożyliśmy w jej rozwój. Dochowując danego słowa inwestorom realizujemy kolejny krok w rozwoju spółki – jest nim dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect. Uroczystość debiutu Baked Games na rynku NewConnect odbędzie się już 7 września. – mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA. – Upublicznienie Baked Games jest dla nas szansą na wzmocnienie widoczności spółki w oczach zarówno polskich, jak i zagranicznych inwestorów, a także instytucji finansowych. Jesteśmy gotowi, by wejść na warszawski parkiet – dodaje Przemysław Bieniek.

W procesie upublicznienia Baked Games wspierała Abistema Kancelaria Doradcza oraz Kancelaria Adama Osińskiego.

20 maja br. spółka udostępniła na Steam prolog swojego flagowego tytułu Prison Simulator, który do tej pory utrzymuje poziom 90% pozytywnych opinii. Projekt został bardzo dobrze odebrany w środowisku graczy. - Przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracowaliśmy nad Prison Simulator oraz kilkoma pre-produkcjami, konsekwentnie realizując nasz plan wydawniczy. Pozytywne przyjęcie naszej produkcji przez graczy, a także pojawienie się prologu gry, w zestawieniu TOP3 spośród prologów z Grupy PlayWay, jest dla nas potwierdzeniem dobrze obranej strategii selekcji gier – mówi Przemysław Bieniek.

Mechanika Prison Simulator obejmuje zarządzanie fikcyjnym więzieniem w stanie Nebraska w USA. Gracz wcielając się w rolę strażnika więziennego będzie postawiony przed wieloma moralnymi wyborami. Do jego zadań będzie należeć m.in. tłumienie buntu wśród więźniów.

Twórcy gry planują premierę jej pełnej wersji w tym roku.

Jednocześnie Baked Games pracuje nad kilkoma pre-produkcjami, w tym m.in. nad Alaska Gold Fever oraz Security Guard. Współwydawcą obu tytułów jest notowana na głównym parkiecie GPW spółka PlayWay SA.

O spółce Baked Games:

Baked Games S.A. to obecne na rynku od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Na początku działalności spółka realizowała projekty dla klientów zewnętrznych takich jak ITI Neovision czy PlayWay SA. Obecnie strategią studia jest produkcja 1 nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w 2021 r. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier. Baked Games współpracuje z grupą PlayWay oraz Ultimate Games.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości