Ipopema rekomenduje "kupuj" Ultimate Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 wrz 2021, 10:08

Ipopema rekomenduje "kupuj" Ultimate Games

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 7 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Ultimate Games od zalecenia "kupuj" i ceny docelowej 35 zł.

Raport wydano przy kursie 28,5 zł.

Zdaniem autorów raportu, Ultimate Games wyróżnia się na tle giełdowych producentów gier. Jak wskazują, strategia spółki przeszła weryfikację, firma wypracowuje solidne wyniki finansowe, realizując blisko 100 premier gier rocznie i wykazując istotne wzrosty w ostatnich latach.

"Silna relacja z grupą PlayWay, ale również wzrastająca niezależność studia (własne konto wydawnicze Nintendo) zapewnia mnogie możliwości dalszego wzrostu. W najbliższych latach spodziewamy się stabilizacji liczby premier oraz nacisku na większe produkcje, co powinno przełożyć się na pierwszą premierę gry o potencjale sprzedaży 150 tys. kopii w rok od premiery już w 2022" - napisano.

Ipopema prognozuje przychody spółki w wysokości 28 mln zł w 2021 roku i 34,3 mln zł w 2022 roku. Znormalizowany zysk netto ma wynieść odpowiednio 9,5 mln zł i 10,8 mln zł.

"Na naszych prognozach spółka jest wyceniana na P/E 15,6 na 2021 i 13,8 na 2022 rok, z ponad 30-proc. dyskontem do spółek porównywalnych" - napisano.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu miało miejsce we wtorek o godz. 7.30.

Autorami rekomendacji są Michał Wojciechowski i Marcin Nowak.

Raport został opracowany przez Ipopema Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #ULG

kuc/ osz/

Zobacz także: Ipopema Securities SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości