2loop Tech przeprowadzi ofertę publiczną | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 wrz 2021, 10:39

2loop Tech przeprowadzi ofertę publiczną

2loop Tech S.A., pierwsza w Polsce firma badawczo – wdrożeniowa zajmująca się bezodpadowym recyklingiem paneli PV, przeprowadzi ofertę publiczną w ramach pre-IPO. To pierwsza w Polsce oferta akcji spółki zajmującej się recyklingiem paneli fotowoltaicznych i łopat turbin wiatrowych. Zapisy na akcji serii B potrwają od 15 do 29 września, lub do wyczerpania dostępnych akcji.

Zgodnie ze strategią Spółki, 2loopTech S.A. zajmuje się opracowaniem i wdrażaniem technologii bezodpadowego recyklingu instalacji energetycznych, wykorzystywanych w energetyce odnawialnej, w tym paneli PV oraz łopat turbin wiatrowych. W kwietniu br. firma zawiązała konsorcjum z Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie w celu rozwijania badań nad recyklingiem paneli PV, współpracuje z Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie, a pod koniec sierpnia złożyła w Urzędzie Patentowym RP pierwszy w Polsce wniosek o patent dotyczący bezodpadowego przetwarzania instalacji PV. Na rozpatrzenie czeka również wniosek złożony przez 2loopTech w NCBiR o dofinansowanie badań na łączną kwotę ok. 5 mln zł. Pod koniec 2021 roku Spółka planuje debiut na NewConnect.

Strategia Spółki zakłada ciągłe doskonalenie naszej technologii recyklingu instalacji PV. Badania, które prowadzimy, są jednymi z najbardziej zaawansowanych w Europie i pozwolą na efektywny ekonomicznie i środowiskowo recykling m.in. paneli PV – mówi Marcin Karbowniczek, Prezes Zarządu 2loopTech S.A. Dzięki emisji akcji w ramach pre-IPO chcemy dać szerokiemu gronu inwestorów możliwość uczestniczenia w naszym innowacyjnym projekcie – dodaje Karbowniczek.

Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) szacuje wartość rynku przeróbki paneli PV, jeśli surowce użyte do ich produkcji będą podlegały pełnemu recyklingowi, na 15 mld dolarów. Wg Agencji, do 2050 roku w efekcie wymiany instalacji fotowoltaicznych, powstanie rynek surowców wtórnych szacowany na 78 mln ton.

W ramach pre-IPO chcemy pozyskać niecałe 4,3 mln zł co pozwoli nam poszerzyć zakres prowadzonych badań, przygotować nowe wnioski patentowe oraz rozpocząć komercjalizację wyników badań w kraju i zagranicą – tłumaczy dr Grzegorz Kujawski, Przewodniczący Rady Nadzorczej 2loopTech S.A. Zainteresowanie ze strony rynku naszą technologią jest ogromne. Już teraz mamy podpisanych kilka listów intencyjnych z firmami zajmującymi się dostarczaniem i montażem systemów energii odnawialnych, w tym m.in. z ESOLEO, z którą docelowo chcielibyśmy zbudować zakład recyklingu paneli PV – mówi Kujawski.

Obecnie Spółka prowadzi prace celem uruchomienia w podtoruńskich Czaplach linii bezodpadowego recyklingu paneli PV o pełnej mocy przemysłowej. Docelowo Spółka zamierza także udzielać licencji na budowę linii do bezodpadowego recyklingu paneli PV oraz rozwijać badania nad efektywnym recyklingiem łopat turbin wiatrowych.

O spółce 2loop Tech:

2loop Tech to spółka technologiczno-badawcza, zajmująca się opracowaniem, rozwojem i wdrożeniem innowacyjnych systemów recyklingu urządzeń wykorzystywanych w sektorze odnawialnych źródeł energii. Dzięki badaniom własnym oraz zawiązanemu konsorcjum badawczo-wdrożeniowemu z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, spółka wprowadza na globalny rynek innowacyjne, ekologiczne i efektywne kosztowo rozwiązania w obszarze recyklingu instalacji energetycznych wykorzystywanych w energetyce odnawialnej. 2loop Tech to międzynarodowy zespół renomowanych naukowców, dzięki którym opracowana technologia stanie się jednym z najbardziej innowacyjnych i wydajnych sposobów odzyskiwania surowców oraz redukcji odpadów z urządzeń wykorzystywanych w energetyce.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości