Spółki z Grupy Tower Investments w dwa dni zawarły umowy o wartości 14 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 wrz 2021, 09:19

Spółki z Grupy Tower Investments w dwa dni zawarły umowy o wartości 14 mln zł

Spółki z Grupy Tower Investments – Gatid Investments oraz Tower Project – podpisały dwie przedwstępne umowy sprzedaży nieruchomości na łączną kwotę 14 mln zł. Pierwsza z nich dotyczy działki położonej w Warszawie w dzielnicy Białołęka. Stroną kupującą jest jeden z deweloperów mieszkaniowych. Druga umowa została zawarta z jednym z czołowych operatorów spożywczych. Na nieruchomości powstanie obiekt handlowo-usługowy.

- Konsekwentnie rozwijamy działalność Grupy skoncentrowaną wokół realizacji projektów deweloperskich, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi sieci handlowo-usługowych oraz projektów mieszkaniowych. Spółki zależne Tower Investments w ciągu dwóch dni podpisały przedwstępne umowy sprzedaży, których wartość wynosi 14 mln zł. Zawarcie umów przyrzeczonych planowane jest do końca 2022 roku – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments.

Umowa podpisana przez Gatid Investments dotyczy sprzedaży działki położonej w warszawskiej dzielnicy Białołęka, gdzie powstanie wielorodzinny budynek mieszkalny. Wartość transakcji została określona na prawie 6,8 mln zł brutto.

- Obsługa deweloperów mieszkaniowych to rosnąca część naszego biznesu. Korzystamy z koniunktury na tym rynku, nie zamrażając jednocześnie kapitału na dłuższe okresy. Warto przypomnieć, że w maju br., spółki z Grupy zawarły szereg umów z Budimex Nieruchomości, które dotycząc realizacji projektu mieszkaniowego przy Alejach Jerozolimskich. Akwizycja nieruchomości dla inwestorów z branży deweloperskie, stanowi jeden z głównych obszarów naszej działalności – dodaje Bartosz Kazimierczuk.

Tower Investments poinformowało także o zawarciu przez Tower Project przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w dzielnicy Ursynów w Warszawie. Na działce o powierzchni 5431 m2 powstanie obiekt handlowo-usługowy. Stroną umowy jest jeden z czołowych operatorów spożywczych. Wartość kontraktu wynosi 7,2 mln zł brutto. 

O spółce Tower Investments:

Tower Investments działa w branży deweloperskiej od 2005 roku. Od grudnia 2017 spółka notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym obszarem działalności firmy są usługi deweloperskie dla sieci handlowo-usługowych. Tower Investments specjalizuje się w kompleksowej obsłudze największych sieci handlowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskania niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Klientami spółki są renomowane sieci handlowe, m.in.: Netto, Biedronka, Intermarche, koncerny paliwowe Shell czy BP. Poza podstawową działalnością, od września 2020 roku, Tower Investments w ramach spółek z Grupy Kapitałowej, koncentruje się także na prowadzeniu e-delikatesów, poprzez Deli2 S.A.

Źródło: Spółka, #TOW

Zobacz także: Tower Investments SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości