Grupa PTWP: Rynek eventów wraca do czasów sprzed pandemii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 wrz 2021, 13:12

Grupa PTWP: Rynek eventów wraca do czasów sprzed pandemii

Frekwencja zorganizowanego przez Grupę PTWP na początku września Property Forum jest wyraźnym sygnałem, że branża eventów i spotkań wraca do czasu sprzed pandemii. Świadczy o tym też zainteresowanie nadchodzącymi wydarzeniami, takimi jak XIII Europejski Kongres Gospodarczy i 6. European Tech and Start-up Days. Wezmą w nich udział tysiące uczestników oraz ponad 100 partnerów, których przedstawiciele jeszcze rok temu nie mogli stacjonarnie wziąć udziału w spotkaniach. Tylko we wrześniu w samym Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się łącznie kilkadziesiąt eventów. Kolejne miesiące również obfitują w wiele dużych konferencji i forów.

Na XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz 6. European Tech and Start-up Days organizowane w dniach 22-23 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zarejestrowało się już ponad 3 tys. gości. Organizatorzy oczekują 5 tys. osób stacjonarnie oraz 10 tys. osób online.

Uczestnicy debat podejmą się dyskusji na najważniejsze tematy gospodarcze takie jak polski Nowy Ład, obywatel-konsument w nowej rzeczywistości postpandemicznej, globalny handel, Europejski Zielony Ład i zielona transformacja, cyfryzacja i rozwój e-commerce. Wszystko to w ramach ponad 100 paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Z kolei towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu 6. European Tech and Start-up Days jest okazją do zaprezentowania pomysłów szerszemu gronu odbiorców. To także sposób na pozyskanie finansowania dla swoich projektów. W ramach konkursu Start-up Challenge 2021 swoje pomysły zgłosiło 270 firm, spośród których do finału zakwalifikowano 18.

Wśród ponad 100 partnerów kongresu znaleźli się m.in.: Accenture, ABB, Amazon, Baker McKenzie, BNP Paribas, Budimex, Columbus Energy, DB Cargo Polska, Dentons, EY, Fitch Ratings, Huawei, Ikea, ING Bank Śląski, InPost, KGHM, Lotos, LPP, Maspex, mBank, Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, PwC, Savillis, Siemens, Skanska, Velux, Żabka.

- Jeszcze rok temu obecność tak znamienitych gości w jednym miejscu byłaby niemożliwa. Teraz wiele międzynarodowych przedsiębiorstw pozwoliło swoim przedstawicielom na stacjonarny udział w wydarzeniach. Jest to jedyna okazja w tym roku, aby osobiście wysłuchać co eksperci mają do powiedzenia w kluczowych dla gospodarki tematach. Spodziewamy się, że w tym roku na XIII Europejskim Kongresie Gospodarczym oraz 6. European Tech and Start-up Days pojawi się około 5 tys. osób oraz blisko 10 tys. uczestników online. To wyraźny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy MCK w Katowicach odwiedziło blisko 3,5 tys. gości, a zdalnie zarejestrowało się ponad 6,7 tys. osób – ocenia Wojciech Kuśpik, prezes PTWP S.A., inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Spodek i MCK tętnią życiem, jednak bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Pandemia wyznaczyła nowy kierunek organizacji eventów. Kluczowe w tym przypadku powinno być jednak zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa. W związku z tym organizatorzy wdrażają nowe standardy udziału w eventach i spotkaniach. Nie inaczej jest przypadku takich wydarzeń jak XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz 6. European Tech and Start-up Days, na które możliwe będzie wejście z unijnym certyfikatem COVID (UCC). Na miejscu powstaną również mobilne punkty testowania, będące coraz częściej stałym elementem dużych imprez, a takich do końca roku nie zabraknie.

Tylko we wrześniu w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się łącznie kilkadziesiąt eventów, wydarzeń kulturalnych, festiwali, konferencji i imprez zamkniętych. Ogromnym zainteresowaniem z pewnością cieszyć się będą Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn oraz największe widowisko stand-upowe w historii „Please Stand-up 2021”.

Kolejne miesiące również zapowiadają się bardzo ciekawie. Zaplanowane są m.in.: Katowice Tatoo Konwent, Targi Natura 2021 – Zdrowie i Uroda, Targi Jedyne w Swoim Rodzaju, a w grudniu Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Z kolei w kalendarzu imprez organizowanych przez PTWP w najbliższych miesiącach znajdują się: największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce – Forum Rynku Spożywczego i Handlu (8-9 listopada 2021 r.) oraz jedna z najbardziej opiniotwórczych konferencji dotyczących systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju, czyli Forum Rynku Zdrowia (18-19 października 2021 r.).

Frekwencja Property Forum wyznacza trend

W dniach 2-3 września ponad 650 osób przyjechało do warszawskiego hotelu Sheraton, by uczestniczyć w Property Forum – największym wydarzeniu o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Łącznie – stacjonarnie i online – event zgromadził 1,3 tys. osób. W debatach wzięło udział blisko 100 prelegentów, przedstawicieli władz samorządowych oraz największych branżowych przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Dyskutowano o aktualnych trendach kierunkach rozwoju, ale przede wszystkim wyzwaniach, jakie przyniósł ostatni rok dla rynku nieruchomości komercyjnych. Jednocześnie na gali Prime Property Prize wyróżniono m.in. najlepsze inwestycje komercyjne, najbardziej aktywne firmy oraz osoby mające realny wpływ na rozwój branży, a także proptechowe rozwiązania dla nieruchomości.

- Frekwencja tegorocznego Property Forum dorównuje tej sprzed pandemii. Jest to bardzo dobry znak powrotu do normalności. Gościliśmy szefów i dyrektorów największych firm z branży, którzy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji. Wysoki poziom debat przyciągnął również prawie 700 uczestników online, a materiały z wydarzenia zostały odtworzone ponad 32 tys. razy – wymienia Wojciech Kuśpik, prezes PTWP S.A., organizatora Property Forum.

O grupie PTWP:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., spółka matka Grupy kapitałowej PTWP działa na rynku od 1995 roku. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali internetowych i czasopism drukowanych, organizacja konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to cztery obszary działalności, na których skupia się obecnie aktywność Grupy. Należąca do Grupy spółka PTWP On-line Sp. o.o. jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych, m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, pulsHR.pl oraz serwisów internetowych i tytułów prasowych w kategorii wnętrza i budownictwo. Ponadto Grupa jest właścicielem platform e-commerce z ofertami z branży rolno-spożywczej – Giełda Rolna oraz sprzedaży i wynajmu nieruchomości komercyjnych - Property Stock. Spółka matka koncentruje się na organizacji eventów branżowych i wydawaniu prasy. Spółka PTWP Event Center zarządza obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach.

Źródło: Spółka, #PTW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości