W Warszawie powstanie pierwszy w Polsce sklep z pokazową uprawą konopi | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 wrz 2021, 09:10

W Warszawie powstanie pierwszy w Polsce sklep z pokazową uprawą konopi

Spółka konopna Freedom Farms, prowadzona przez znanego aktywistę Przemysława Zawadzkiego, zaplanowała otwarcie pierwszego w Polsce miejsca, w którym odwiedzający będą mogli zapoznać się z tajnikami uprawy konopi włóknistych, skorzystać z przestrzeni do relaksu oraz nabyć legalne produkty konopne, w tym olejki i susz CBD. Budowa sieci showroomów to jeden z celów trwającej właśnie kampanii crowdfundingowej Freedom Farms. Na jej liczniku widnieje już ponad 2,7 mln zł.

Freedom Farms - polski producent kwiatów konopnych, wyróżniający się jakościowym podejściem do procesu uprawy i przetwarzania konopi - rozpoczyna zapowiadaną budowę sieci showroomów od flagowej lokalizacji przy al. Stanów Zjednoczonych 59 w Warszawie. Na miejscu, oprócz pierwszej w Polsce pokazowej uprawy konopi włóknistych, będzie znajdować się siedziba spółki oraz sklep producenta.

Pokazowa uprawa obejmie kilkadziesiąt roślin. Specjalnie przygotowane pomieszczenie uprawowe wyposażone będzie w lampy LED oraz nowoczesne systemy sterujące klimatem i nawadnianiem. W lokalu będzie można zasięgnąć porad ekspertów oraz spotkać zarząd spółki, w tym Przemysława Zawadzkiego. Sklep zaoferuje limitowane, niedostępne nigdzie indziej produkty. Będzie w nim można również odebrać zamówienia składane online i skorzystać ze specjalnych rabatów na miejscu.

Cannabis Showroom to miejsce, które oprócz praktycznych funkcji biura i sklepu będzie pełnić dużą rolę edukacyjną o konopiach dla całego społeczeństwa. Każdy będzie mógł tutaj zobaczyć jak uprawiane są rośliny, dowiedzieć się więcej o ich dobroczynnych właściwościach, “poczuć” produkty konopne wszystkimi zmysłami. Chcemy, żeby showroomy były czymś więcej niż tylko miejscem spotkań społeczności konopnej. Tworzymy unikalne doświadczenie – powiedział Przemysław Zawadzki, prezes zarządu Freedom Farms SA.

Producent przygotował specjalne promocje na otwarcie showroomu, w tym kupony rabatowe, próbki produktów, poczęstunek herbatką konopną. Pierwszych 50 odwiedzających otrzyma darmowy olejek 5% CBD. O szczegółach dotyczących otwarcia lokalu Freedom Farms będzie informować na swoim oficjalnym profilu w serwisie Facebook.

Crowdfunding udziałowy Freedom Farms

Obecnie trwa emisja akcji Freedom Farms SA promowana przez Crowdway. Jeszcze do końca września inwestorzy społecznościowi mogą dołączyć do grona akcjonariuszy spółki. Dotychczas dokonano ponad 800 inwestycji na kwotę 2,7 mln zł. Cel to 4,4 mln.

Nie zwlekamy z realizacją celów emisji, inwestujemy na bieżąco w rozwój zarówno showroomów, jak i projektów uprawowych. Wkrótce przedstawimy też nowe produkty. Zapraszamy wszystkich do wejścia w dynamicznie rosnącą branżę konopną. Do końca września można jeszcze zainwestować we Freedom Farms. Zdobyliśmy już zaufanie ponad 800 inwestorów i 2,7 mln zł. Zainteresowanie jest duże, więc liczymy, że dzięki kolejnym akcjonariuszom będziemy mogli zrealizować nasz plan biznesowy w pełni – dodał Przemysław Zawadzki.

Cele emisji

  • Rozbudowa projektów uprawowych: 2 000 000 zł - spółka planuje zainwestować w nowoczesne tunele uprawowe wyposażone w systemy zaciemniania i kontroli klimatu. Ponadto chce zwiększyć inwestycje w uprawy polowe oraz zakupić sprzęt do suszenia i trymowania kwiatów konopnych.
  • Rozwój sprzedaży detalicznej: 837 500 zł - Freedom Farms SA zamierza uruchomić pierwszy sklep stacjonarny połączony z mini plantacją (tzw. showroom) oraz przygotować ofertę franczyzową. Planuje także rozbudować sklep internetowy.
  • Zwiększenie zatrudnienia: 500 000 zł - część środków pozyskanych z emisji spółka zainwestuje w rozbudowę działu handlowego i zatrudnienie nowych pracowników.
  • Działania marketingowe: 200 000 zł - spółka zamierza inwestować w budowanie marki własnej i promocję, w tym wydatki związane z udziałem w targach branżowych organizowanych w Europie.
  • Przygotowania do debiutu na giełdzie NewConnect: 200 000 zł - do roku 2023 Freedom Farms SA planuje debiut na NewConnect. Środki pozyskane z emisji crowdfundingowej pozwolą pokryć koszty związane z procedurą poprzedzającą ofertę publiczną na giełdzie.
  • Prace badawczo-rozwojowe: 200 000 zł - wydatki związane z badaniami w celu dalszego rozwijania metod produkcji i przetwórstwa kwiatów konopnych.
  • Koszty operacyjne: 500 000 zł - spółka planuje sfinansować również część bieżących kosztów operacyjnych.

O platformie Crowdway.pl:

Crowdway.pl to jedna z największych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Na koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i start-upy, o łącznej wartości ponad 70 mln zł, w tym już ponad 27 mln zł w 2021 r. (kampanie zakończone). Od stycznia 2021 r. 5 kampanii osiągnęło 100 proc. celu. Crowdway.pl jest laureatem konkursu Złote Spinacze 2020 w kategorii „PR finansowy i relacje inwestorskie” za emisje dla spółek Janusza Palikota. Operatorem platformy jest Crowdway sp. z o.o., która jest częścią Vortune Equity Group S.A. Vortune Equity Group udostępnia szeroki zakres form pozyskiwania kapitału w ramach crowdfundingu udziałowego, przez programy private equity, po instrumenty finansowe. 

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości