Clinscience należący do Grupy NEUCA digitalizuje Badania Kliniczne poprzez inwestycję we włosko-niemiecki EXOM Group | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 wrz 2021, 09:43

Clinscience należący do Grupy NEUCA digitalizuje Badania Kliniczne poprzez inwestycję we włosko-niemiecki EXOM Group

Grupa NEUCA kontynuuje międzynarodową ekspansję w sektorze badań klinicznych. Clinscience, spółka zależna od Neuki, 15 września podpisała umowę inwestycyjną nabycia 60% udziałów technologicznego CRO (Contract Research Organization) - EXOM Group. Pochodzące z Mediolanu, od powstania cyfrowe CRO prowadzi swoją działalność w zakresie projektowania, nadzorowania oraz zarządzania Badaniami Klinicznymi w oparciu o własny zestaw ponad 20 aplikacji składających się na system Genius Suite stanowiący serce firmy. Autorskie rozwiązania umożliwiają prowadzenie i zarządzanie projektami klinicznymi w modelu “zdecentralizowanych badań klinicznych”. EXOM spodziewa się wypracowania w 2021 roku 2,7 mln EUR zysku EBITDA.

Wartość globalnego rynku badań klinicznych wyceniana jest na 44,3 miliardy dolarów. Eksperci szacują, że do 2026 roku wartość ta może wzrosnąć nawet do 77,2 miliardów dolarów. Tak dynamiczne zmieniające się otoczenie powoduje, że Clinscience jest obecnie w bardzo intensywnej fazie rozwoju, a rozwiązania oferowane przez spółkę – SMART CRO end-to-end – od opracowania protokołu do końcowego raportu z badania w oparciu o zintegrowane rozwiązania cyfrowe ma znaczący wpływ na zmiany zachodzące w tym segmencie rynku.

Jak wskazują osoby zarządzające firmą transformacja cyfrowa w połączeniu z zaawansowanymi danymi diagnostycznymi oraz systemami analizy dużej liczby danych, jest nie tylko siłą napędową biznesu, ale czynnikami, które będą w coraz większym stopniu kształtować współczesny rynek badań klinicznych.

„Świadomi cyfrowej rewolucji, jaka dokonuje się na rynku badań klinicznych, priorytetowo traktujemy inwestycje w rozwiązania technologiczne. Połączenie sił z Exom pozwoli nam na kontynuację długoterminowej strategii wdrażania innowacji opartych o cyfrowe, dostępne w czasie rzeczywistym dane. Staramy się w sposób fundamentalny zmienić podejście do procesu prowadzenia Badania Klinicznego na miarę dzisiejszych, cyfrowych czasów” – mówi Tomek Dąbrowski, Prezes Zarządu Clinscience, odpowiedzialny za biznesy Badań Klinicznych w Grupie NEUCA.

Autorski system Genius Suite Grupy Expo pozwoli Clinscience na kontynuacje transformacji cyfrowej oraz prowadzenia badań klinicznych z większym naciskiem na potrzeby zarówno badaczy, jak i Pacjentów.

„Exom ma ogromne doświadczenie w implementacji najbardziej zaawansowanych technologii, które będą za moment kluczowe dla branży. Są twórcami innowacyjnych platform oferujących narzędzia do zarządzania i monitorowania procesów związanych z Badaniami Klinicznymi, włączając w to rozwiązania oparte na telemedycynie oraz pionierami stosowania rozwiązań chmurowych w najbardziej wrażliwych obszarach. W pełni zintegrowane systemy ułatwiają dostęp do nowoczesnych terapii Pacjentom na całym świecie, stawiając ich w centrum wszystkich operacji, a przy tym wybitnie ułatwiając pracę sponsorom, badaczom i firmom CRO oraz umożliwiają zarządzanie projektami klinicznymi w modelu zdecentralizowanych badań klinicznych” – wyjaśnia Joanna Puławska, Wiceprezes Zarządu Clinscience.

"Exom powstał z wizją unowocześnienia procesów badań klinicznych poprzez wykorzystanie aplikacji cyfrowych. Nasze podejście zorientowane na innowacje sprawdziło się, dzięki czemu znaleźliśmy się w czołówce najbardziej nowoczesnych graczy na rynku CRO. Połączenie z Clinscience pozwoli nam jeszcze pełniej wykorzystać potencjał naszego skonsolidowanego doświadczenia i wspólną wizję przyszłości badań opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach, a przede wszystkim zorientowanych na pacjenta" – dodaje Luigi Visani, CEO Exom Group.

W tym samym miesiącu, spółka mając już ugruntowaną pozycję na rynku europejskim, otworzyła swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, co pozwala na rozpoczęcie współpracy z wysoko wykwalifikowanymi zespołami specjalizującymi się w zarządzaniu danymi i biostatystyce.

„Połączenie z Exom to dla nas szczególnie ważny krok strategiczny, który istotnie przyspieszy nasz rozwój również na rynku amerykańskim, istotny między innymi w kontekście obserwacji przez nas rynku w Stanach Zjednoczonych, gdzie w sierpniu powołaliśmy Spółkę Clinscience USA LLC oferującą cyfrowe rozwiązania dla branży badań klinicznych oparte o analizę danych oraz ryzyka zdarzeń medycznych (RBQM i Bioinformatics)” – podsumowuje Tomek Dąbrowski.

O spółce NEUCA:

Grupa NEUCA od 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i Pacjentów. Jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Kluczowymi partnerami dla Grupy NEUCA są niezależni aptekarze, których Grupa wspiera ich w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

Grupa NEUCA dba o zdrowie Pacjentów rozwijając sieć przychodni lekarskich. Jest ekspertem w segmencie badań klinicznych, realizuje ambitne projekty telemedyczne, z powodzeniem działa w branży e-commerce. Jest również doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych.

Od 2004 roku NEUCA jest spółką publiczną, notowaną na GPW w Warszawie, regularnie poprawiającą wyniki finansowe.

O spółce CLINSCIENCE:

Clinscience to globalna firma CRO, oferująca inteligentne (end-to-end) usługi CRO, czyli od stworzenia protokołu, aż po opracowanie końcowego raportu badania. Ponad 150 Klientów firm Biotechnologicznych w Europie i w USA zaufało marce Clinscience. Firma ma biura w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i w USA oraz świadczy swoje usługi w 6 krajach europejskich.

O spółce GRUPIE EXOM:

Grupa Exom łączy silne medyczne, regulacyjne i operacyjne doświadczenie swoich pracowników z najbardziej przełomowymi cyfrowymi rozwiązaniami w chmurze oraz rozwiązaniami mobilnymi w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia jakości i wydajności badań klinicznych. Exom będzie preferowanym partnerem dla tych firm z sektora life science, które zdają sobie sprawę, że wdrożenie rozwiązań cyfrowych nie jest tak proste, jak instalacja innowacyjnych technologii, ale wymaga fundamentalnej zmiany w sposobie prowadzenia badań klinicznych, z większym naciskiem na potrzeby zarówno badaczy, jak i Pacjentów. Exom pomaga w ograniczeniu kosztów, skróceniu czasu wprowadzenia produktu na rynek, sprostaniu presji regulacyjnej oraz zarządzaniu złożonością i poziomem obciążeń w Badaniach Klinicznych.

Źródło: Spółka, #NEU

Zobacz także: Neuca SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości