KNF nałożyła kary pieniężne na byłych członków rady nadzorczej GetBack | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 wrz 2021, 15:20

KNF nałożyła kary pieniężne na byłych członków rady nadzorczej GetBack

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary pieniężne na sześciu byłych członków rady nadzorczej GetBack i byłego członka zarządu - podała KNF w czwartkowym komunikacie.

Kary te nałożono na Alicję Kornasiewicz, Jarosława Śliwę, Rune Mou Jepsena, Wojciecha Łukawskiego, Rafała Morlaka oraz Kennetha Maynarda.

KNF podała, że związane są one z "rażącym naruszeniem obowiązków informacyjnych przez GetBack SA w zakresie śródrocznych raportów okresowych za 2017 r."

"Sposób wykonywania nadzoru nad GetBack przez ukaranych członków rady nadzorczej był następczy i nieskuteczny. Nie interesowali się oni zagadnieniami prezentowanymi przez zarząd spółki, zawierzając zarządowi spółki, że dane przez niego prezentowane są prawdziwe" - napisano w komunikacie.

"Członkowie organu nadzorczego spółki przyjmowali, że przedstawiane przez zarząd ponadprzeciętne wyniki osiągane przez spółkę są zgodne ze stanem faktycznym" - dodano.

Komisja podała, że nie przypisuje członkom rady nadzorczej GetBack bezpośredniej odpowiedzialności za dokonanie naruszeń przez spółkę.

"Członkowie rady nadzorczej, nie wykazali należytej staranności i czujności, co mogło przyczynić się do niewykrycia nieprawidłowości w sprawozdawczości spółki" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

seb/ mfm/

Ostatnie wiadomości