Technologia Silvair wiodącym systemem do kontroli oświetlenia firmy EiKO | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 wrz 2021, 14:51

Technologia Silvair wiodącym systemem do kontroli oświetlenia firmy EiKO

Spółka SILVAIR oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy wpływając na zmniejszenie zużycia energii w budynkach komercyjnych nawiązała współpracę z amerykańską firmą oświetleniową Eiko Global.

W ramach podpisanej umowy Silvair dostarczy licencje na oprogramowanie układowe dedykowane do urządzeń oświetleniowych. Odpowiada również za dostarczenie technologii w postaci narzędzi do uruchamiania i konfiguracji sieci oświetleniowych. Umożliwia to szybkie, bezproblemowe zainstalowanie profesjonalnego i konkurencyjnego cenowo systemu do kontroli oświetlenia.

EiKO Global, LLC jest amerykańskim producentem oświetlenia z biurami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i regionie Azji i Pacyfiku. Od ponad 40 lat spełnia potrzeby oświetleniowe użytkowników komercyjnych i przemysłowych jako lider na rynku modernizacji i renowacji, dostarczając szeroką gamę wysokiej jakości inteligentnych opraw i rozwiązań oświetleniowych.

Technologia Silvair będzie wykorzystywana przez firmę Eiko do wdrożeń w przestrzeniach komercyjnych oraz instalacjach zewnętrznych i ma stać się wiodącym systemem do kontroli oświetlenia oferowanym przez firmę.

O Silvair:

Silvair rozwija oprogramowanie w ramach tzw. Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Jego oferta obejmuje m.in. oprogramowanie dedykowane do komponentów oświetleniowych. Silvair pracuje także nad narzędziami pozwalającymi na kontrolę i zarządzanie infrastrukturą oświetleniową oraz analizę i wykorzystanie danych zbieranych przez czujniki zainstalowane w systemach oświetlenia, co umożliwia świadczenie nowych, innowacyjnych usług m.in. w modelu abonamentowym.

Rozwiązania Silvair oparte są na nowym standardzie Bluetooth mesh, zatwierdzonym w połowie 2017 r. Wiodąca rola spółki i zastosowanie jej autorskich rozwiązań w procesie opracowywania standardu Bluetooth mesh dają jej uprzywilejowaną pozycję konkurencyjną w procesie komercjalizacji rozwiązań opartych na tej technologii. Silvair działa na rynku globalnym, ze szczególnym uwzględnieniem Ameryki Północnej i Europy Zachodniej.

Silvair blisko współpracuje m.in. z czołowymi producentami komponentów i opraw oświetleniowych – wśród których są takie firmy jak m.in.: OSRAM, Murata Manufacturing, McWong International, Danlers, Fulham, DG Light, Zumtobel Group, LA Lighting czy Linmore LED.

Spółka Silvair Inc. została utworzona zgodnie z prawem stanu Delaware (USA). z siedzibą pod adresem: 717 Market Street, Suite 100, San Francisco, CA 94103, USA. Ma biuro w Krakowie, w którym pracuje ponad 70 osób, głównie inżynierów, rozwijających technologię i produkty Spółki. Spółka Silvair, Inc. jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od lipca 2018 r.

Źródło: Spółka, #SVRS

Zobacz także: Silvair Inc. - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości