Urteste złożyło Dokument Informacyjny na GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 wrz 2021, 11:58

Urteste złożyło Dokument Informacyjny na GPW

Urteste S.A., spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych z próbek moczu 22 września złożyła Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w celu wprowadzenia akcji spółki do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu. Spodziewany termin debiutu na rynku NewConnect to pierwsza połowa października tego roku.

W ramach oferty publicznej Urteste pozyskało od inwestorów 9,52 mln zł, emitując 95 200 akcji Serii C po cenie 100 zł za akcję. Rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego w Krajowym Rejestrze Sądowym o akcje Serii C nastąpiła 15.09.2021 r. Większość pozyskanych z oferty publicznej środków Urteste przeznaczy na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych.

– Po okresie przygotowań złożyliśmy kompletny Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, tym samym rozpoczęliśmy formalną procedurę przybliżającą nas do debiutu. Spodziewamy się, że debiut na NewConnect odbędzie się w pierwszej połowie października tego roku – mówi Grzegorz Stefański, współzałożyciel i Prezes Zarządu Urteste.

Obecnie w pipeline Urteste znajduje się 15 projektów testów onkologicznych, na różnych etapach rozwoju, na różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak. Najbardziej zaawansowanymi projektami są testy na raka trzustki i prostaty. Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne. Celem prowadzonych badań jest ocena czułości i swoistości testów oraz porównanie ich czułości i swoistości względem dostępnego na rynku markera CA19-9 u pacjentów z rakiem trzustki i markera PSA u pacjentów z rakiem prostaty.

O spółce Urteste:

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Motto działalności Urteste brzmi: Wczesna diagnostyka nowotworów ratuje życie – Early cancer detection saves lives. Przełomowa technologia firmy polega na wykrywaniu nowotworów przy pomocy pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu. Urteste rozwija testy diagnostyczne dla kilkunastu najczęściej występujących nowotworów. Zespół spółki tworzą menedżerowie z dużym doświadczeniem w kierowaniu firmami z branży medycznej oraz naukowcy specjalizujący się w obszarze enzymów proteolitycznych i chemii peptydów.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości