Xebia Consultancy Services podnosi cenę w wezwaniu na PGS Software do 18 zł/akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 wrz 2021, 17:30

Xebia Consultancy Services podnosi cenę w wezwaniu na PGS Software do 18 zł/akcję

Xebia Consultancy Services podnosi cenę w wezwaniu na akcje PGS Software do 18 zł za akcję z 15,75 zł wcześniej - podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.

Wzywający należy do holenderskiej firmy technologicznej Xebia Group, której właścicielem jest Waterland Private Equity Investments.

Na początku sierpnia Xebia Consultancy Services wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji PGS Software po 15,75 zł za papier, przy czym dwóch akcjonariuszy - Infinitas FIZ AN oraz Presto FIZ AN, posiadających łącznie 64 proc. akcji spółki dających 75 proc. głosów - sprzedadzą swoje walory po 14,3 zł. Za funduszami stoją założyciele spółki, Wojciech i Paweł Gurgulowie.

Jak podano w czwartkowym komunikacie, podwyższona cena akcji zostanie zapłacona za wszystkie akcje inne niż akcje znajdujące się w posiadaniu Infinitas FIZ AN oraz Presto FIZ AN, objęte zapisami w odpowiedzi na wezwanie, w tym także za akcje objęte zapisami złożonymi przed dniem opublikowania komunikatu.

Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 26 sierpnia a zakończą 29 września.

Xebia Group to firma konsultingowa działająca w dziedzinie cyfryzacji. Firma zatrudnia ponad 2,4 tys. osób na całym świecie i generuje 150 mln euro przychodów. Posiada biura w Holandii, Niemczech, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Indiach, Wietnamie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Waterland jest firmą inwestycyjną. Do tej pory dokonał ponad 750 inwestycji, a obecnie fundusz zarządza inwestycjami o wartości około 9 mld euro.

(PAP Biznes), #PSW

pel/ osz/

Zobacz także: PGS Software SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości