Draw Distance odstąpił od publicznej oferty do 2,25 mln akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 wrz 2021, 15:01

Draw Distance odstąpił od publicznej oferty do 2,25 mln akcji

Draw Distance, producent gier notowany na rynku NewConnect, zrezygnował z przeprowadzenia oferty publicznej do 2,25 mln akcji serii C, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - poinformowała spółka w komunikacie. Z emisji spółka chciała pozyskać 4,5 mln zł.

Decyzja o odstąpieniu od oferty akcji motywowana jest zaawansowanym stanem negocjacji prowadzonych z potencjalnym wydawcą gry "Serial Cleaners", przy jednoczesnym niepozyskaniu w pełni satysfakcjonujących środków z emisji.

"Z uwagi na duże prawdopodobieństwo zawarcia umowy z wydawcą oraz mając na względzie środki do pozyskania z tej współpracy, zdaniem zarządu przeprowadzenie oferty publicznej nie miałoby uzasadnienia ekonomicznego z punktu widzenia interesu spółki i akcjonariuszy" - napisano w komunikacie.

Spółka zamierzała przeznaczyć środki uzyskane z emisji akcji na realizację swoich celów strategicznych zaplanowanych na lata 2021-2023, w tym na dokończenie produkcji i wydanie gry "Serial Cleaners", produkcję i współfinansowanie gry "Project Cardinal", dokończenie projektu badawczo-rozwojowego, podniesienie jakości tworzonych gier i przejście w wyższy próg cenowy, a także na wzmocnienie zespołu w celu tworzenia dwóch gier równocześnie i podniesienia kompetencji w zakresie wydawania gier.

(PAP Biznes), #DDI

pr/ osz/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości