Listopadowa projekcja inflacji NBP będzie najprawdopodobniej wyższa od tej z projekcji lipcowej - Hardt, RPP | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 wrz 2021, 09:55

Listopadowa projekcja inflacji NBP będzie najprawdopodobniej wyższa od tej z projekcji lipcowej - Hardt, RPP

Wydaje się, że listopadowa projekcja inflacji, dosyć kluczowa dla polityki pieniężnej w Polsce, będzie wyższa od ścieżki lipcowej - ocenił członek Rady Polityki Pieniężnej Łukasz Hardt podczas wystąpienia na corocznej konferencji CFA Society Poland.

"Już przed pandemią mieliśmy bardzo podwyższoną inflację w sytuacji eksplodujących oczekiwań inflacyjnych, przełom 2019-2020 roku, na które polityka pieniężna nie zareagowała. Mamy teraz podwyższoną inflację i wydaje się – na co wskazują także analitycy Narodowego Banku Polskiego, chociażby w listopadowej projekcji inflacji, że inflacja będzie podniesiona przez dwa, nawet trzy lata" - powiedział podczas wystąpienia członek RPP.

"Te sygnały, które teraz płyną z rynku, my to wszystko widzimy, raczej tę ścieżkę inflacyjną podnoszą. Także wydaje mi się, że listopadowa projekcja inflacji, dosyć kluczowa dla polityki pieniężnej w Polsce, wydaje się, że ścieżka inflacji w listopadowej projekcji będzie wyższa od ścieżki lipcowej" - dodał.

(PAP Biznes)

luk/ asa/

Ostatnie wiadomości