Ruszyła oferta publiczna Akcji serii B spółki WTT
Emitent wprowadzającej na rynek przełomową technologię umożliwiającą całkowitą utylizację większości odpadów z równoczesnym odzyskiwaniem z nich szeregu wartościowych materiałów i surowców, m.in. takich jak czysty wodór.
Oferta przeprowadzana jest w dniach od 17 września do 12 października we współpracy z Domem Maklerskim Navigator. Cena emisyjna oraz liczba Akcji Oferowanych będą ustalone przez Zarząd, po przeprowadzeniu budowania księgi popytu tak, aby łączna wartość wpływów brutto z oferty publicznej Akcji Oferowanych, była nie wyższa niż równowartość w złotych kwoty 1.1 mln Euro. Cena emisyjna jednej Akcji Oferowanej nie będzie wyższa niż 80 zł. Minimalny zapis na Akcje Oferowane wynosi 300 sztuk. Informacje i dokumenty o WTT S.A. oraz o przeprowadzanej ofercie dostępne są na stronie internetowej Spółki.
Po zakończeniu emisji Akcji serii B, Emitent planuje przeprowadzenie kolejnej emisji - Akcji, serii C, która będzie dedykowana małym inwestorom, umożliwiając im uczestniczenie w ofercie już od 1 akcji. Emisję tą wpierać będzie platforma crowdfundingowa Navigator Crowd.
Spółka WTT rozwija unikalną technologię umożliwiającą całkowitą eliminację większości odpadów i odzyskiwanie z nich szeregu produktów możliwych do ponownego wykorzystania. Ponad 20 lat doświadczenia na rynku zielonych technologii zaowocowało do tej pory realizacją ponad 75 zaawansowanych technologicznie projektów na 4 kontynentach. Zespół WTT S.A. liczy obecnie ponad 60 osób, a łączna wartość zrealizowanych, jak dotąd, projektów przekroczyła już 520 mln złotych.
Zastosowanie autorskiej technologii ZEWE pozwala na całkowitą eliminację odpadów organicznych i nieorganicznych z równoczesnym uzyskaniem z tony odpadów, odpowiadającej przeliczeniowej energii 1 MW, aż 51 kilogramów wodoru o wysokiej czystości. Rozwiązania konkurencyjne, oparte na technologii elektrolizy, pozwalają na uzyskanie z tej samej ilości energii jedynie ok.18 kg wodoru. Wodór uzyskany za pomocą technologii ZEWE może być wytwarzany wszędzie tam, gdzie występują odpady, a zatem jego rozmieszczenie jest równomierne i wiąże się z niskimi kosztami jego transportu i przechowywania. Jednocześnie jego cena jest bardzo atrakcyjna, ponieważ koszt wytworzenia wodoru z odpadów pokrywany jest kosztem samej utylizacji odpadów. Taki wodór może być użyty m.in. w miejskim transporcie zero emisyjnym. Przykładowo, przetworzenie jednej tony odpadów pozwala na produkcję wodoru, dzięki któremu autobus miejski pokona odległość od 400 do 600 kilometrów, nie emitując przy tym CO2. Dla porównania, autobus spalinowy pokonując tę samą trasę wyemituje od ok. 360 do ponad 500 kilogramów dwutlenku węgla.
Aktualnie wodór ze źródeł czystych, a takim jest wodór pochodzący z likwidowanych odpadów, jest jednym z podstawowych produktów niezbędnych do sprostania globalnym wyzwaniom ekologicznym, wynikającym m.in. z unijnej polityki Europejskiego Zielonego Ładu. Państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz rządy innych krajów zobowiązały się do redukcji emisji gazów cieplarnianych do poziomu co najmniej 55% przed rokiem 2030 oraz osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050.
O spółce WTT:
Firma WTT przetwarza wiele rodzajów odpadów, w tym odpady komunalne, przemysłowe, niebezpieczne, medyczne, osady ściekowe, gazy odpadowe i spaliny, a także hałdy poprzemysłowe i hutnicze. Ich przetworzenie umożliwia – oprócz produkcji wodoru - produkcję energii cieplnej oraz elektrycznej, czystej wody, surowców, metali, soli, CO2 w formie produktu oraz witryfikatu (bazaltu). Jednocześnie technologia opracowana przez WTT, z powodu swojej kontenerowej konstrukcji, pozwala na łatwe ulokowanie i przenoszenie instalacji niezbędnej do przeprowadzenia opisywanego procesu.
Trendy rynkowe jasno wskazują na coraz większą potrzebę implementacji rozwiązań obniżających koszty oraz sprzyjających efektywnej utylizacji odpadów. W samej Polsce opłaty za składowanie odpadów przez ostatnie 5 lat wzrosły ponad dwukrotnie.
Spółka znajduje się obecnie w kluczowym dla rozwoju momencie. Dzięki środkom pozyskanym z emisji, jeszcze w roku 2021 w PWiK Brzeg uruchomiona zostanie pierwsza instalacja utylizacji odpadów ZEWE, która umożliwi uzyskanie referencji w skali przemysłowej. Na początku 2022 roku Spółka uruchomi sprzedaż instalacji ZEWE, których ceny w zależności od wariantu wahać będą się od 18 do 100 milionów złotych. Potencjalni klienci (w tym samorządy) przy zakupie instalacji będą mogły skorzystać z grantów wdrożeniowych pochodzących m.in. z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i Funduszu Spójności (4,4 mld euro przeznaczone na rynek Polski) oraz Funduszu Modernizacyjnego, z którego do Polski ma trafić 18 mld złotych. Wśród dotychczasowych inwestorów WTT znajdują się prestiżowe i doświadczone podmioty m.in. Opoka Q FIZ (będący właścicielem 36% akcji). W skład zarządu spółki wchodzą doświadczeni eksperci, łączący wieloletnie doświadczenie technologiczne, branżowe oraz menadżerskie i biznesowe. Kluczowymi osobami zarządzającymi spółką są: Prezes zarządu WTT - Krzysztof Nieć, Członek zarządu i założyciel firmy WTT - Adam Zadrożny oraz dyrektor zarządzający Jarosław Wywiał. Ostatnim osiągnięciem WTT jest podpisanie umowy z NCBiR na realizację zamówienia „Oczyszczalnia Przyszłości”. Kontrakt wdrożeniowy opiewa na sumę 21 mln złotych.
Wśród obecnych klientów WTT znajdują się m.in. KGHM, Grupa Azoty, Orlen, Tauron, 3M, Synthos, PGE, czy Polimex Mostostal. Spółka już na początku 2022 roku planuje swój debiut giełdowy na rynku Newconnect.
Źródło: Spółka