Skarbiec Holding sfinalizował umowę z NCBiR na innowacyjny projekt dystrybucyjny | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 wrz 2021, 10:29

Skarbiec Holding sfinalizował umowę z NCBiR na innowacyjny projekt dystrybucyjny

Skarbiec Holding podpisał umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na dofinansowanie projektu prototypu innowacyjnego systemu dystrybucji produktów finansowych SKARBIEC opartego na pogłębionym profilowaniu klientów oraz wykorzystaniu machine-learning. Wsparcie przedsięwzięcia realizowane jest w ramach programu operacyjnego inteligentny rozwój.

Rozwiązanie wprowadzane przez Skarbiec Holding ma wpłynąć na poprawę efektywności całego procesu dystrybucji. Celem jest jeszcze lepsze dopasowywanie produktów do potrzeb konkretnego Klienta.

- Stale pracujemy nad dostarczaniem możliwie najlepszych usług naszym Klientom. Sięgamy po nowe technologie, stawiamy na innowacyjne projekty, jakość usług jest naszym wyróżnikiem. Mamy ambitne cele i będziemy je realizować – mówi Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.

Całkowita wartość projektu sięga niemal 8,3 mln zł. Wysokość dofinansowania to 5,7 mln zł.

O spółce Skarbiec TFI:

Skarbiec TFI S.A. powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Skarbiec jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce. Skarbiec TFI jest pionierem we wprowadzaniu na rynek wielu obecnie powszechnie stosowanych rozwiązań produktowych, takich jak fundusze parasolowe, fundusze inwestycyjne zamknięte czy fundusze rynku pieniężnego.

Towarzystwo było wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami, w tym za innowacyjność oraz rentowność zarządzanych funduszy. W 2020 r. zostało uhonorowane nagrodą za rozwój i promocję usług asset management, zwyciężając w kategorii „Najbardziej Wiarygodny Dostawca Usług i Rozwiązań dla Biznesu” podczas II edycji gali „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” organizowanej przez agencję informacyjną ISBnews. W 2017 i 2018 roku Skarbiec TFI SA zostało wybranym drugim najlepszym TFI w Polsce według gazety Rzeczpospolita. W 2020 r. Skarbiec TFI w tym samym rankingu zajęło pierwsze miejsce. W roku 2018 i 2021 Towarzystwo zostało uhonorowane statuetką „Byki i Niedźwiedzie” (nagroda gazety „Parkiet”) wręczaną najlepszemu TFI na rynku. Skarbiec Holding otrzymał natomiast tytuł Rekina Biznesu 2017 w kategorii „Spółka Dywidendowa” podczas dorocznej gali organizowanej przez inwestorzy.tv.

Źródło: Spółka, #SKH

Zobacz także: Skarbiec Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości