TryPay, spółka zależna Femion Technology, ogłosiła rozpoczęcie komercyjnego świadczenia usługi AIS | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 paź 2021, 11:42

TryPay, spółka zależna Femion Technology, ogłosiła rozpoczęcie komercyjnego świadczenia usługi AIS

TryPay S.A., spółka zależna notowanej na NewConnect Femion Technology S.A., ogłosiła rozpoczęcie komercyjnego świadczenia usługi AIS – Account Information Services czyli dostępu do informacji z rachunku bankowego użytkownika dla jednego z największych podmiotów e-commerce działającego w branży elektrotechnicznej i elektroinstalacyjnej. Spółka liczy na to, że urośnie wraz z dynamicznym wzrostem sprzedaży on-line rozwijającego się marketplace na rynku B2B oraz hossy na rynku budownictwa i nieruchomości, która napędza sprzedaż w branży elektronarzędzi.

Usługa AIP polega na tym, że spółka TryPay S.A. korzystając bezpośrednio z dostępów do systemów transakcyjnych banków (za zgodą użytkownika) uzyskuje dostęp do jego rachunku bankowego w celu pobrania danych, w tym także historii transakcji, a następnie po ich przetworzeniu przez opracowane autorskie algorytmy, dokonuje oceny kredytowej użytkownika dla potrzeb przyznania mu w sposób zautomatyzowany limitu kredytowego.

Zawarta umowa jest efektem zakończonych z sukcesem prac wdrożeniowych i testów pomiędzy TryPay S.A. a klientem. W wyniku zakończonych testów, zgodnie z umową wdrożenie usługi nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni – podała spółka w komunikacie. TryPay S.A jest Krajową Instytucją Płatniczą, na podstawie zezwolenia wydanego przez KNF, wpisaną do rejestru dostawców usług pałtniczych.

Zawarcie umowy stanowi faktyczne rozpoczęcie komercyjnego świadczenia przez TryPay S.A. nowej usługi płatniczej w postaci dostępu do informacji z rachunku bankowego (AIS). Usługa ta będzie wykorzystywana dla dostarczania klientom zarówno TryPay S.A. jak i pozostałych spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Femion, nowoczesnych usług płatniczych i finansowych opartych na tych rozwiązaniach. Należą do nich szczególności usługi weryfikacji tożsamości użytkowników w oparciu o rachunek bankowy, analizy danych z rachunków bankowych użytkowników w celu dokonania oceny ryzyka kredytowego i zautomatyzowanych procesów decyzyjnych w zakresie udzielenia finansowania, monitorowania rachunków bankowych użytkowników pod kątem wystąpienia określonych zdarzeń i przesyłania alertów w związku z ich wystąpieniem. Uruchomiona usługa AIS stanowić będzie także podstawę analizy i oceny ryzyka kredytowego w ramach procesów decyzyjnych wykorzystywanych w odroczonych płatnościach (BNPL) realizowanych przez spółkę TryPay Later Sp. z o. o., z grupy kapitałowej Femion.

„Wierzę, że ta transakcja zmobilizuje inne hurtownie e-commerce działające na rynku B2B do korzystania z naszych rozwiązań i dzięki temu zdobędziemy kolejne duże platformy marketplace z różnych branż i sektorów stając się liderem odroczonych płatności na rynku B2B” – mówi Jarosław Olejarz Prezes Femion Technology.

Jednym z dużych akcjonariuszy Femion Technologies jest fundusz Millennials Venture Capital ASI, który w lipcu zainwestował w spółkę 1 mln zł.

„Steve Jobs założyciel giganta technologicznego Apple wymienił trzy główne działania strategiczne, które spółka technologiczna musi zrobić na początku swojej drogi, aby odnieść sukces: zbudować "ekonomię aplikacji", zdobyć jednego, wielkiego klienta oraz stać się 10-krotnie większym w ciągu 24 miesięcy. Jarosław Olejarz - Prezes notowanego na NewConnect Femion Technology S.A. właśnie zrealizował jedną z trzech złotych zasad – sfinalizował umowę z jednym z największych podmiotów z rynku e-commerce działającym w branży elektrotechnicznej i elektroinstalacyjnej. Podmiot realizuje sprzedaż on-line na poziomie 1 mld. zł rocznie. Wierzę, że adopcja odroczonych płatności oferowanych przez Femion dla klientów tego gigantycznego sklepu zafunkcjonuje co najmniej tak dobrze, jak na rynku klientów indywidualnych, dzięki czemu Femion Technology osiągnie wymierne korzyści biznesowe z tej współpracy” – mówi Bartosz Mazurek – Prezes Millennials Venture Capital.

„Nad cytowaną przez Bartosza, a zdefiniowaną przez Stivea Jobsa, „ekonomią aplikacji” pracowaliśmy ciężko z całym zespołem przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Jestem ogromnie dumny z tego pierwszego, gigantycznego klienta i udanego wdrożenia oraz zakończonych z sukcesem testów” – dodał Jarosław Olejarz.

W ostatnim czasie Femion Technologies dołączył także do inwestycji JR HOLDING ASI S.A. – największej notowanej na NewConnect alternatywnej spółki inwestycyjnej, która pozyskała 1,3 mln akcji Femion Technologies za kwotę ponad 1,2 mln zł.

„Z satysfakcją odnotowujemy pierwszą tak znaczącą komercjalizację usługi AIP przez TryPay, potwierdza to potencjał całej grupy Femion, która dynamicznie się rozwija. Pozyskanie tak dużego klienta potwierdza nie tylko technologiczną sprawność oferowanego przez TryPay rozwiązania, ale także jego biznesową atrakcyjność dla klientów z sektora e-commerce. Jestem przekonany, że rozpoczęta współpraca pokazuje potencjał wdrożenia usług oferowanych przez grupę Femion nie tylko w grupie małych i średnich e-commerce ale także tych największych” – powiedział January Ciszewski – Prezes JR HOLDING

Niedawno Femion poinformował również o uruchomieniu platformy Vibil do monitoringu i windykacji faktur dla małych przedsiębiorców, w czym ma duże doświadczenie. Usługa będzie oferowana w innowacyjnym, na rynku finansowym, modelu subskrypcyjnym.

O spółce JR HOLDING ASI:

JR HOLDING ASI S.A. to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

Źródło: Spółka, #JRH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości