Asseco Poland tworzy spółkę Asseco Cloud i rozwija usługi chmurowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 paź 2021, 08:52

Asseco Poland tworzy spółkę Asseco Cloud i rozwija usługi chmurowe

Asseco Poland powołało nową spółkę Asseco Cloud, która wspiera klientów w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. Spółka powstała przez połączenie kilku jednostek organizacyjnych funkcjonujących w ramach Grupy Asseco. Realizuje wdrożenia oparte o rozwiązania własne i wiodących dostawców chmury i daje pełne wsparcie od projektu po implementację, a także dostarcza wiedzę ekspercką. Strategicznym celem nowego podmiotu jest również podnoszenie bezpieczeństwa dostarczanych rozwiązań IT.

Asseco Cloud koncentruje strategiczne zasoby i kompetencje Grupy Asseco w obszarze cloud computingu. Wykorzystuje własne zasoby, centra danych i infrastrukturę informatyczną, by dostarczać klientom optymalne usługi chmurowe.

Jesteśmy w momencie niespotykanego do tej pory przyspieszenia cyfrowego. Asseco Cloud to nasza odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie gospodarki na usługi chmurowe. Do tej pory usługi cloud computingu świadczyliśmy głównie poprzez spółkę Asseco Data Systems. Teraz koncentrujemy nasze doświadczenie i kompetencje w ramach nowego, wyspecjalizowanego podmiotu. Chcemy być dla naszych klientów profesjonalnym doradcą w projektowaniu optymalnej architektury chmurowej, a następnie najlepsze rozwiązanie dostarczyć, wdrożyć i obsługiwać. W pierwszym kroku koncentrujemy się na rynku polskim, ale już teraz myślimy o europejskiej chmurze Asseco – mówi Andrzej Dopierała, Prezes Zarządu Asseco Data Systems, Wiceprezes Asseco Poland

Wartość światowego rynku chmury wzrośnie do 2027 r. do 937 mld dolarów. Zwiększać się będzie również udział globalnych wydatków IT na cloud computing. Już dziś firmy przeznaczają na chmurę ⅓ swoich inwestycji w IT. Wydatki na chmurę publiczną wzrosną do około 304,9 miliardów dolarów, czyli w tempie 18%.

Widzimy wielkie zapotrzebowanie klientów na usługi chmurowe w modelu hybrydowym. Dysponując potencjałem w postaci własnych centrów danych, infrastruktury informatycznej oraz wysokiej klasy kompetencji chcemy dostarczać naszym klientom najlepsze rozwiązania chmurowe. Nasza oferta obejmuje usługi oparte o chmurę prywatną preferowaną przez klientów z sektora publicznego lub sektorów regulowanych oraz rozwiązania w modelu multicloud, realizowane w oparciu o chmurę publiczną dostawców globalnych – mówi Lech Szczuka, Prezes Zarządu Asseco Cloud.

Asseco Cloud rozpoczęło działalność operacyjną 1 września br.

O spółce Asseco:

Asseco jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma obecna jest w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 29 tys. osób. Rozwija się organicznie jak i poprzez akwizycje. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Asseco Cloud – spółka IT należąca do Grupy Asseco, specjalizująca się w projektowaniu, dostarczaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. Realizuje wdrożenia oparte o rozwiązania własne i wiodących dostawców chmury, oferując jednocześnie pełne wsparcie od projektu po implementację, a także dostarcza wiedzę ekspercką. Oferta spółki obejmuje usługi oparte o chmurę prywatną, preferowaną przez klientów z sektora publicznego lub sektorów regulowanych oraz rozwiązania w modelu multicloud, realizowane w oparciu o chmurę publiczną dostawców globalnych.

Źródło: Spółka, #ACP

Zobacz także: Asseco Poland SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości