Draw Distance podpisała umowę z 505 Games Spa na wydanie „Serial Cleaners”  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 paź 2021, 16:23

Draw Distance podpisała umowę z 505 Games Spa na wydanie „Serial Cleaners” 

Draw Distance S.A., producent gier wideo z Krakowa, stojący za takimi tytułami, jak Serial Cleaner, Vampire: The Masquerade - Coteries of New York i Shadows of New York, a także Ritual: Crown of Horns i Halls of Horror poinformował o podpisaniu z 505 GAMES SPA umowy wydawniczej dla gry „Serial Cleaners”.

505 GAMES SPA to włoski wydawca gier na PC i konsole, w portfolio którego znajdują się takie gry, jak „Death Stranding”, „Control” czy polski „Ghostrunner”. Zgodnie z umową będzie pełnił funkcję globalnego wydawcy „Serial Cleaners”, w tym będzie odpowiadał za marketing i promocję tytułu na wszystkich platformach dystrybucyjnych. 

Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z tak prestiżowym wydawcą, jakim jest 505 Games. To firma z długą tradycją wydawania gier i bogatym portfolio tytułów z najwyższej półki. Cieszymy się, że znajdzie się w nim również nasza produkcja. Dla nas ta współpraca jest wyróżnieniem i zarazem potwierdzeniem jakości „Serial Cleaners". - komentuje Michał Mielcarek, Prezes Zarządu Draw Distance.

Z tytułu umowy Spółka otrzyma jednorazowe wynagrodzenie w ramach budżetu deweloperskiego, płatne w transzach po ukończeniu określonych etapów produkcji. Po odzyskaniu zainwestowanych przez wydawcę kosztów, Spółka będzie otrzymywać tantiemy ze sprzedaży gry. Na mocy umowy Spółka udzieliła 505 GAMES SPA wyłącznego prawa opcji do wykupu całości IP „Serial Cleaners”, w tym IP „Serial Cleaner”, w okresie 24 miesięcy od daty premiery gry na pierwszej platformie.

Wierzymy, że pozyskanie wydawcy dysponującego tak dużym doświadczeniem w branży gier pozytywnie wpłynie na poziom sprzedaży „Serial Cleaners" i zaowocuje długofalową współpracą, co pozwoli nam w dalszym ciągu realizować strategię tworzenia coraz większych i lepszych jakościowo gier przy współpracy z globalnie rozpoznawalnymi partnerami. - dopowiada Mielcarek.

Niedawno Spółka podjęła uchwałę o odstąpieniu od Oferty Publicznej, tłumacząc decyzję m.in.  zaawansowanymi rozmowami z wydawcą.

O spółce Draw Distance:

Draw Distance S.A. to producent gier wideo z Krakowa. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji – Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2022 rok. Od września 2016 r. spółka Draw Distance S.A. notowana jest na rynku NewConnect. 

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości