PolTreg chce podpisać umowę partneringową w II poł. '24; środki z emisji mają wystarczyć do '25 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 paź 2021, 11:11

PolTreg chce podpisać umowę partneringową w II poł. '24; środki z emisji mają wystarczyć do '25

PolTreg zakłada, że środki z planowanej emisji zapewnią spółce finansowanie do połowy 2025 roku. Wcześniej, w drugiej połowie 2024 roku, firma planuje podpisać umowę parteringową z dużą firmą farmaceutyczną - poinformował podczas czwartkowej wideokonferencji członek zarządu Mariusz Jabłoński.

Biotechnologiczna spółka PolTreg opublikowała w czwartek prospekt emisyjny w związku z planowaną emisją akcji i debiutem na GPW. Zarząd oczekuje, że wpływy z emisji akcji serii M wyniosą do 120 mln zł netto (130 mln zł brutto), przy założeniu uplasowania wszystkich oferowanych akcji.

"Środki, które planujemy pozyskać mają nam starczyć do połowy 2025 roku. Uważamy, że wcześniej uda nam się zawrzeć przynajmniej jedną umowę partneringową, która powinna przynieść na tyle duże środki, żeby sfinansować kolejne fazy badań w kolejnych wskazaniach, więc w planie podstawowym nie planujemy następnych emisji akcji" - powiedział podczas wideokonferencji członek zarządu Mariusz Jabłoński.

PolTreg przeprowadził dotąd badania kliniczne fazy I/II w cukrzycy typu 1 oraz fazy I w rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego. Celem spółki jest przeprowadzenie kolejnych etapów badań klinicznych, zarówno dla terapii cukrzycy typu 1, jak i stwardnienia rozsianego i doprowadzenie ich do momentu, kiedy będzie możliwe zawarcie umów partneringowych.

Spółka przeprowadziła procedurę Scientific Advice z Europejską Agencją Leków i obecnie przygotowuje badanie fazy II/III w leczeniu pacjentów ze świeżo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1. Badanie rozpocznie się w 2022 roku. Drugim, równolegle prowadzonym badaniem w cukrzycy typu 1 będzie badanie fazy I/II polegające na identyfikacji i leczeniu w okresie przedobjawowym osób obarczonych ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 1. Kolejnym badaniem klinicznym prowadzonym przez PolTreg będzie badanie fazy I/IIa w leczeniu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Rozpoczęcie tego badania zaplanowane jest na 2022 roku.

"Naszym celem strategicznym jest wprowadzenie na rynek światowy terapii cukrzycy zarówno objawowej, jak i przedobjawowej. Żeby to mogło mieć miejsce, musimy mieć globalnego partnera, dużą firmę farmaceutyczną, która ma takie możliwości. W związku z tym planujemy podpisanie umowy partneringowej" - powiedział Jabłoński.

"Materiałem, który będziemy wykorzystywali w rozmowach z firmami farmaceutycznymi będą wyniki tzw. analizy śródokresowej" - dodał.

Zarząd zakłada, że w połowie 2024 roku uzyska wyniki analizy śródokresowej w badaniach cukrzycy typu 1 oraz wyniki końcowe dla badania stwardnienia rozsianego. Jak wynika z prezentacji, do podpisania umowy partneringowej powinno dojść w drugiej połowie 2024 roku.

"Dalszy potencjał wzrostu spółki będą budowały nowe generacje Tregów (...) i nowe obszary terapeutyczne (IBD – nieswoiste zapalenie jelit, RZS – reumatoidalne zapalenie stawów i inne" - podała spółka.

W firmie pracuje obecnie ok. 20 osób, z czego 60 proc. to pracownicy naukowi. W ciągu roku spółka planuje zwiększenie zatrudnienia do ok. 40 osób, głównie w części naukowej. Ma to związek z otwarciem nowego laboratorium badawczego i produkcyjnego - spółka zakłada, że zakończenie jego budowy oraz wyposażenie obiektu nastąpi w pierwszym półroczu 2022 r.

Na podstawie prospektu spółka oferuje w drodze subskrypcji otwartej nie więcej niż 1.332.414 nowych akcji serii M. Jednocześnie przedmiotem oferty jest nie więcej niż 335.407 istniejących akcji spółki, w tym: nie więcej niż 149.040 akcji serii E jest oferowanych przez Paan Capital GP sp. z o.o. III ASI sp.k., nie więcej niż 132.718 akcji serii D jest oferowanych przez Venture FIZ, nie więcej niż 17.399 akcji serii F jest oferowanych przez Innoventure ASI sp. z o.o., nie więcej niż 28.000 akcji serii F jest oferowanych przez Natalię Marek-Trzonkowską, nie więcej niż 8.250 akcji serii A1 jest oferowanych przez Małgorzatę Myśliwiec.

Jeżeli przydzielone zostaną wszystkie nowe akcje i sprzedane wszystkie oferowane akcje, to po przeprowadzeniu oferty będą stanowić 35,76 proc. kapitału zakładowego i uprawniać do 32,38 proc. łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Publikacja suplementu z ceną maksymalną planowana jest na 18 października. Proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych rozpocznie się 19 października i zakończy 26 października, a przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych zaplanowano na 19-25 października.

26 października zostanie ustalona i opublikowana ostateczna liczba akcji oferowanych oraz ostateczna cena akcji.

W dniach 27-29 października planowane jest przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych, a przydział akcji oferowanych 29 października.

Zakładany termin pierwszego notowania akcji istniejących, w tym akcji sprzedawanych oraz PDA to ok. 23 listopada 2021 r. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości