Bio Planet przedstawia wyniki sprzedaży za wrzesień 2021 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2021, 12:59

Bio Planet przedstawia wyniki sprzedaży za wrzesień 2021 r.

Bio Planet S.A., wiodąca Spółka na polskim rynku konfekcjonowania i dystrybucji żywności ekologicznej, przedstawiła wyniki sprzedaży za wrzesień 2021 roku. Spółka poprawiła wyniki w stosunku do września 2020 wypracowując we wrześniu br. sprzedaż na poziomie 17,5 mln złotych, co stanowi wzrost na poziomie 8 % w porównaniu do września 2020 roku.

Sprzedaż za cały III kwartał osiągnęła 43,8 mln złotych, co jest minimalnym, 1 % spadkiem w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku. Jednocześnie jest to wzrost o 29 % w porównaniu do sprzedaży w 2019 roku, która wyniosła 33,9 mln zł. Wrzesień to również miesiąc, w którym spółka wprowadziła do sprzedaży szereg nowych produktów, w tym produkty marki Biobim przeznaczone dla niemowląt.

„Po przewidywanym wakacyjnym przestoju, wrzesień przyniósł znaczące ożywienie w handlu. Przede wszystkim poprawiliśmy nasze wyniki sprzedażowe w stosunku do poprzedniego roku. Wzrost o 8 % w stosunku do września poprzedniego roku pokazuje, że nasze inwestycje i coraz szersza gama oferowanych produktów przynoszą pozytywne rezultaty. Sprzedaż na poziomie 17,5 mln złotych to znaczny wzrost w stosunku do sierpnia, gdzie osiągnęliśmy przychody na poziomie 13,84 mln złotych. Mamy nadzieję, że wprowadzenie nowych produktów, między innymi ekologicznych produktów dla niemowląt marki Biobim oraz kolejne inwestycje, wśród nich największa, czyli uruchomienie platformy dropshippingowej, pozwoli poprawić wyniki sprzedażowe również w kolejnych miesiącach.” – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

We wrześniu Spółka wprowadziła ponad 300 nowych produktów do oferty. Większość nowości to produkty dostawców od lat współpracujących ze Spółką. Z nowych marek wprowadzono do oferty m. in. ekologiczne produkty dla niemowląt pod marką Biobim oraz 15 nowości pod marką własną Bio Planet.

Źródło: Spółka, #BIP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości