Dziś premiera gry rolniczej Farming Life od Pyramid Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2021, 12:30

Dziś premiera gry rolniczej Farming Life od Pyramid Games

Dziś swoją premierę ma gra Farming Life. Tytuł jest połączeniem symulacji farmy oraz strategii ekonomicznej, nawiązujący między innymi do popularnej serii SimCity. Producentem gry jest studio Pyramid Games. Rolę wydawców pełnią spółki Gaming Factory i Ultimate Games. Dziś również udostępniona została karta prologu do gry Electician Simulator, której wydawcami są Gaming Factory i Ultimate Games.

- Nasze oczekiwania względem Farming Life są wysokie. Prace nad tytułem trwały blisko 3 lata i mamy poczucie, że oddajemy w ręce graczy dobrze dopracowany produkt. Gra jest połączeniem symulatora oraz strategii ekonomicznej rodem z SimCity, jednak w rolniczej odsłonie. Zależało nam na wypracowaniu pewnego kompromisu pomiędzy realizmem, a przystępnym trybem rozgrywki. Dzięki temu gracz dostaje duże pole do rozwoju swojej farmy z wykorzystaniem kreatywnych rozwiązań – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Farming Life to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę gra farmerska z grafiką w rzucie izometrycznym. Zadaniem gracza jest zarządzanie oraz ciągły rozwój swojego gospodarstwa. Oprócz typowo farmerskich zadań niezwykle ważne będzie zbudowanie dobrych relacji z dostawcami oraz instytucjami. Gra oferuje dużą swobodę w podejmowaniu decyzji, które w konsekwencji zadecydują o końcowym sukcesie naszej farmy. Cena detaliczna Farming Life w wersji na PC wynosi 9,99 USD.

- Zaplanowaliśmy wspólnie z Ultimate Games intensywną kampanię promocyjną Farming Life, dlatego nie martwię się o ekspozycję gry. Wieloetapowe testy wykonane przez wewnętrzne i zewnętrzne zespoły również sugerują, że gra powinna zostać dobrze oceniona. Kluczowy będzie zatem odbiór samych graczy, którzy zadecydują o końcowym sukcesie Farming Life - ocenia Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.

Dziś udostępniona została także karta prologu do Electrician Simulator. Sam prolog pojawi się na platformie Steam już w listopadzie i będzie bardziej rozbudowany niż zapowiadane wcześniej demo.

- Prezentacja dema lub prologu jest jednym z najważniejszych etapów kampanii promocyjnej. Również w przypadku Electrician Simulator musieliśmy mieć pewność, że pokażemy graczom potencjał naszej produkcji. Zastąpiliśmy zapowiedziane wcześniej demo rozbudowanym prologiem, uzupełnionym o dodatkowe treści oraz mechaniki – mówi Kamil Koryszewski, Project Manager w Gaming Factory.

W Electrician Simulator gracz wciela się w zawód elektryka, którego zadaniem jest przeprowadzanie różnego rodzaju napraw. Odpowiednio dopasowane tryby trudności w grze pozwalają na sprawdzenie swoich umiejętności lub naukę od podstaw. Za produkcję tytułu odpowiada Take IT Studio.

O spółce Gaming Factory:

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Spółka współpracuje z ponad 20-stoma zespołami deweloperskimi i pracuje obecnie nad ponad 30-stoma produkcjami na PC. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon.

Od lipca 2020 roku Gaming Factory jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

O spółce Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i science-fiction, dlatego produkcje spółki nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars: The Game.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.

O spółce Ultimate Games:

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #PDG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości