Erato Energy podsumowuje sprzedaż we wrześniu 2021 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2021, 09:24

Erato Energy podsumowuje sprzedaż we wrześniu 2021 r.

Erato Energy, notowana na NewConnect spółka koncentrująca się na sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych, zanotowała rekordowy w historii miesiąc na poziomie przychodów. Sprzedaż we wrześniu wyniosła 11,2 mln zł, co przekłada się na 171% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dynamika wzrostu m/m to aż 55%, a wynik sprzedażowy września jest na poziomie zbliżonym do wyniku spółki w całym I kwartale br.

Spółka zgodnie z rozpoczętą w tym roku komunikacją uzyskiwanych przychodów w cyklu miesięcznym, zaprezentowała kolejne wyniki dotyczące jej głównej działalności prowadzonej na rynku odnawialnych źródeł energii w okresie września oraz narastająco, od początku roku.

 • Wrzesień 2021 r.: 11,19 mln zł
  171% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku
  Wrzesień 2020 r.: 6,56 mln zł
   
 • Styczeń-wrzesień 2021 r.: 61,75 mln zł
  193% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku
  Styczeń-wrzesień 2020 r.: 31,98 mln zł

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętej sprzedaży Erato Energy we wrześniu, która praktycznie wyrównała wynik odnotowany w całym I kwartale br., kiedy spółka osiągnęła 11,5 mln zł przychodów. Tak udany dla firmy miesiąc to wynik ciągłego doskonalenia efektywności prowadzonego biznesu w perspektywicznej branży OZE, na której koncentrujemy się równolegle do prowadzonej działalności inwestycyjnej. Patrząc na osiągane wyniki na rynku odnawialnych źródeł energii i ich dynamikę widzimy, że decyzja o poszerzeniu obszaru prowadzonego biznesu była słuszna, a perspektywy stojące przed firmą są jeszcze korzystniejsze – komentuje Krzysztof Kłysz, wiceprezes Erato Energy.

Przychody podawane przez Erato Energy nie uwzględniają prowadzonej w grupie kapitałowej Erato Energy działalności inwestycyjnej, która jest rozwijana równolegle do działalności na rynku OZE. Rynek fotowoltaiki jest najszybciej rozwijającym się ze wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii w Polsce. Łączna moc zainstalowanych w źródłach fotowoltaicznych na koniec 2019 roku wynosiła blisko 1500 MW, a rok później przekroczyła już poziom 3 GW.

– Prowadzimy działalność na dynamicznie rosnącym rynku, zarówno pod względem przyrostu mocy jak i liczby instalacji. Takie otoczenie sprzyja naszemu biznesowi, zwłaszcza, że Polska znajduje się wciąż na początkowym etapie rozwoju, co oznacza, że przez najbliższe lata będzie niwelować różnicę względem pozostałych krajów Europy i jej dynamika wzrostu powinna utrzymać się na wysokim poziomie. Koncentrujemy się ponadto na rozwiązaniach z zakresu pomp ciepła, a także kierunkujemy się w stronę prywatnych magazynów energii i przydomowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, co dopełni naszą ofertę i zapewni większą stabilność przychodów w okresach zimowych – dodaje Krzysztof Kłysz.

O spółce Erato Energy:

Erato Energy jest dynamicznie rozwijającą się firmą z branży odnawialnych źródeł energii, specjalizującą się w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych dla klientów detalicznych. Spółka zatrudnia około 100 osób, w tym własne ekipy montujące. W 2020 r. spółka wypracowała 51 mln zł przychodów i ponad 6 mln zł zysku netto. Grupa Erato Energy pozostaje także aktywna w obszarze inwestycyjnym. Pośród jej spółek portfelowych można wymienić m.in.: T-Bull, SatRevolution, Shuttout, Farm Innovations oraz fundusz Kvarko (poprzez który inwestuje w innowacyjne podmioty, m.in. QNA Technology).

Źródło: Spółka, #ERA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości