Koszty gry Junkyard Simulator zwróciły się w połowie po 72 godzinach sprzedaży - PlayWay | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2021, 09:45

Koszty gry Junkyard Simulator zwróciły się w połowie po 72 godzinach sprzedaży - PlayWay

Koszt wytworzenia, testów, lokalizacji oraz marketingu gry Junkyard Simulator na PC nie przekroczył 0,77 mln zł, i został połowicznie zwrócony po 72 godzinach od chwili rozpoczęcia sprzedaży na platformie Steam - poinformował PlayWay w komunikacie.

Gra Junkyard Simulator miała w formule Early Access premierę na platformie Steam 13 października. Gra wydana została na koncie wydawniczym Rebelia Games, w której PlayWay posiada 79 proc. udziałów.

Sprzedaż Junkyard Simulator na Steam w wersji PC Junkyard Simulator w ciągu 72 godzin od premiery wyniosła 19 tys. sztuk.

Gra zajęła maksymalnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestseller.

Ocena graczy na platformie Steam wynosi 55 proc. i jest oparta na 250 recenzjach.

Wishlista Steam Outstanding wyniosła po 72 godzinach 179 tys. sztuk, a liczba zakupów z WishList – 13 tys. sztuk. Ilość refundacji gry wyniosła 1,7 tys. sztuk.

W podziale geograficznym sprzedaż wyglądała następująco: Stany Zjednoczone 19 proc., Niemcy 18 proc., Rosja 10 proc., Wielka Brytania 7 proc., Francja 5 proc, Kanada 4 proc., Australia 3 proc., Polska 3 proc., Chiny 2 proc., pozostałe kraje 26 proc.

Raporty sprzedażowe spółki są przedstawiane w ilościach brutto. Zgodnie z polityką platformy Steam kupujący mogą odstąpić od zakupu i mają na to czas do 14 dni.

Planowane jest stworzenie portów gry na konsole, urządzenia Nintendo Switch oraz VR przez spółki z grupy kapitałowej PlayWay.

(PAP Biznes), #PLW

epo/ asa/

Zobacz także: PlayWay SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości