Sylen Studio podpisał umowę dystrybucyjną z MUVE | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2021, 09:44

Sylen Studio podpisał umowę dystrybucyjną z MUVE

Sylen Studio kontynuuje intensywne przygotowania do premiery gry Komornik: Nieskruszony, która planowana jest na czwarty kwartał 2021 r. W związku z tym Spółka podpisała umowę z międzynarodowym dystrybutorem gier – MUVE. Firma ma swoje kanały dystrybucji między innymi na rynku polskim, rosyjskim, czeskim, słowackim i węgierskim.

- Umowa z MUVE to kolejny ważny krok zbliżający nas do premiery pierwszej gry opartej na serii książek Michała Gołkowskiego. Nasz partner dystrybucyjny zajmie się sprzedażą i promocją gry na rynkach objętych jego obszarem działania. Swoim zasięgiem dystrybucyjnym pokryje część kluczowych dla nas obszarów, do których chcemy dotrzeć z grą. – komentuje Marcin Janiszewski, prezes Sylen Studio.

Komornik: Nieskruszony jest produkcją na styku gry paragrafowej i visual novel, osadzoną w książkowym uniwersum wykreowanym przez Michała Gołkowskiego. Gra opowiada historię dziejącą się w trakcie Apokalipsy - Ziemia stanęła w miejscu, gwiazdy spadły z nieba, woda zamieniła się w krew, a anioły mordują pozostałych przy życiu, aby zabrać ich dusze na Sąd Ostateczny. I choć koniec wydaje się nieunikniony, to Apokalipsa nie przebiega zgodnie z planem - okazało się, że dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu ludzie mogą umknąć pościgowi  jej Jeźdźców. Wobec nieskuteczności ostatecznego rozwiązania, na Ziemię zstąpili wybrani spośród śmiertelników Komornicy, by polować na Grzeszników i ściągać z nich należności za grzechy.

- Prace nad grą i przygotowania do premiery odbywają się zgodnie z harmonogramem. Wkrótce podzielimy się z graczami i inwestorami terminem premiery. – dodaje Marcin Janiszewski.

Wersja demo gry Komornik: Nieskruszony miała swój oficjalny debiut w trakcie festiwalu Steam Next. Demo spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy. Tylko w trakcie festiwalu wishlista tytułu wzrosła o 50 proc.

O spółce Sylen Studio:

Sylen Studio to niezależne studio gamedevowe, którego strategia rozwoju nastawiona jest na specjalizację w produkcjach gier z gatunku RPG. Spółka pracuje nad grami „Komornik” na podstawie serii powieści fantasy Michała Gołkowskiego, które są wydawane przez Fabrykę Słów. Premiera pierwszego tytułu z tej serii odbędzie się jeszcze w tym roku. Ukończenie prac nad pełnowymiarową produkcją zaplanowane jest na 2023 rok. Spółka jest w trakcie przygotowań do debiutu na NewConenct.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości