Asmodev prezentuje prolog do gry Priest Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 paź 2021, 10:06

Asmodev prezentuje prolog do gry Priest Simulator

Asmodev, producent gier o miłości i śmierci, udostępnił na platformie Steam darmową grę, Heavy Duty, która nawiązuje do produkcji Priest Simulator. To kolejne, przedpremierowe wprowadzenie do rozgrywki. Na festiwalu Steam Next została zaprezentowana wersja demonstracyjna Priest Simulator, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony graczy.

18 października Asmodev zaprezentował Heavy Duty na platformie Steam. Darmowy epizod przybliża historię księdza-wampira. Podczas rozgrywki gracz jest świadkiem trwającego festiwalu jedzenia piekielnych papryczek w wiosce San de Ville. Quella, mało znana streamerka, postanawia nakręcić film dokumentujący wydarzenie i udaje się na spotkanie z faworytem zawodów – księdzem Orlokiem.

- Akcję gry można by osadzić mniej więcej na środku osi czasu gry Priest Simulator. To trochę takie drugie demo, ale jeszcze bardziej rozwinięte. Na ogół tego typu produkcje nazywa się prologami, ale Heavy Duty nie jest ani wstępem do Priesta, a questu nie doświadczymy w głównej produkcji, do czego termin “prolog” przyzwyczaił - mówi Michał Jodłowiec, prezes Asmodevu.

Asmodev w kwietniu br. podpisał umowę z blackmetalowym zespołem Gruzja na stworzenie muzyki, która będzie ubogacać doświadczenia z rozgrywki w Priest Simulator. W Heavy Duty można usłyszeć już drugi utwór z albumu Vulgator, pt. Happy end, który posłuży jako ścieżka dźwiękowa w Priest Simulator. Niedawno został udostępniony na platformie Youtube pierwszy kawałek o tytule Coś więcej.

Podczas październikowego festiwalu Steam Next studio zaprezentowało wersję demonstracyjną symulatora księdza. Demo spotkało się z bardzo dobrym odbiorem ze strony graczy, ale pozwoliło też na zebranie cennego feedbacku. Spółka liczy, że wydanie materiałów early access pozwoli udoskonalić pełną wersję gry Priest Simulator.

O Asmodev:

Asmodev SA tworzy gry własne oraz na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcjach o mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Asmodev ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Druga autorska produkcja studia - Ultimate Summer, trafiła na początku 2021 r. do sprzedaży. Spółka pracuje obecnie nad Priest Simulator oraz trzema grami na zlecenie Gaming Factory: Mercyful Flames, Booze Master oraz Human Farm. Do portfolio produkcyjnego dewelopera dołączyły także niedawno dwie nowe pozycje przygotowywane na zlecenie: Pope Simulator i I am Your Principal.

Asmodev jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości