ASBIS publikuje skonsolidowane przychody za wrzesień 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2021, 08:58

ASBIS publikuje skonsolidowane przychody za wrzesień 2021 roku

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował we wrześniu 2021 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 244 mln USD, wobec 231 mln USD we wrześniu 2020 r., co oznacza wzrost o około 5%.

„Wrzesień 2020 roku był jednym z najmocniejszych miesięcy pod względem sprzedaży w ubiegłym roku. Pomimo tego wypracowaliśmy wyższe przychody we wrześniu 2021 r., co z uwagi na okoliczności, takie jak ogólna niestabilna sytuacja związana z pandemią, niedobory produktów na rynku oraz wzrost cen, uważamy za duży sukces. Nasza rentowność nie spada, ponieważ mamy bardzo dobre portfolio produktów oraz dominującą pozycję rynkową na wielu naszych rynkach. Obserwowane obecnie niedobory nie wpływają negatywnie na nasze wyniki, które we wrześniu po raz kolejny przekroczyły nasze oczekiwania. Jesteśmy już w IV kwartale, który jest najlepszy dla naszej branży i jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego poziomu przychodów” – powiedział Costas Tziamalis, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i Ryzyka ASBISc Enterprises Plc.

„Produktami, które zanotowały najwyższe wzrosty sprzedaży we wrześniu 2021 r. były procesory, akcesoria oraz smartfony. Smartfony wydają się być najbardziej obecnie poszukiwane, zwłaszcza po wprowadzeniu na rynek nowej serii telefonów przez światowego lidera, firmę Apple, którego jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na 11 naszych rynkach” – dodał Costas Tziamalis.

O ASBIS Enterprises Plc

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:

  • Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:

- Sieci detaliczne i sklepy internetowe

- Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami

- Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.

  • Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi

- Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)

- Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)

- Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).

  • Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej.

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2020 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie prawie 2,4 mld USD.

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS).

Źródło: Spółka, #ASB

Zobacz także: ASBISc Enterprises PLC - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości