Heliborne wkrótce zadebiutuje na PlayStation 5 oraz PlayStation 4 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2021, 09:32

Heliborne wkrótce zadebiutuje na PlayStation 5 oraz PlayStation 4

Już 4. listopada gra Heliborne - sieciowy symulator helikopterowego pola walki zadebiutuje na konsolach Sony. Popularna gra akcji, w której użytkownik zasiada za sterami bojowych śmigłowców będzie dostępna w cenie 29,99 EUR/USD.

- Heliborne, obok Crossroads Inn i The Amazing American Circus, należy do kluczowych marek własnych Klabatera, dlatego jak w przypadku pozostałych tytułów chcemy, aby była dostępna na wszystkich platformach. Heliborne jest to solidna produkcja, która świetnie wpasowała się w rynkową niszę gier lotniczych, zachowując balans między realizmem a akcją - mówi Michał Gembicki, członek zarządu, Klabater SA.

Od swojego debiutu w październiku 2017 roku na platformie PC, Heliborne cieszy się niezmienną popularnością. W 2019 roku Klabater przejął prawa do marki, a wkrótce po tym gra została odświeżona i wydana jako Enhanced Edition. W II kwartale br. spółka wydała produkcję na konsolach z rodziny XBOX, a obecnie kolejnym etapem komercjalizacji marki Heliborne jest premiera w PlayStation Store. 

Dla pasjonatów militariów i lotnictwa śmigłowego, dostępnych jest ponad 40 legendarnych maszyn z lat 1995-2003, w tym najbardziej znane sowieckie i amerykańskie helikoptery bojowe w ponad 100 wariantach uzbrojenia. Na sześciu otwartych mapach m.in. Zatoka Tonkińska (Wietnam) czy Prowincja Badachszan (Afganistan) gracze mają możliwość rywalizować w trzech trybach: pojedynczego gracza, kooperacji oraz rywalizacji sieciowej do 16 grających. 

O spółce Klabater:

Klabater S.A. to polski wydawca i producent gier wideo. Spółka ma na swoim koncie wydanie bestsellerowych gier We. The Revolution, Heliborne i Crossroads Inn oraz wielu innych na komputery PC oraz konsole Microsoft Xbox, Sony PlayStation i Nintendo Switch. Zespół developerski Spółki odpowiedzialny za grę Crossroads Inn, w tej chwili pracuje nad Moonshine Inc. Już 16 września Klabater wyda grę The Amazing American Circus, którą współtworzy ze studiem Juggler Games. Spółka oferuje również usługi portingowe przenosząc uznane tytuły z PC na platformy konsolowe

Źródło: Spółka, #KBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości