Już za dwa tygodnie premiera gry Giants Uprising autorstwa VARSAV Game Studios | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2021, 09:29

Już za dwa tygodnie premiera gry Giants Uprising autorstwa VARSAV Game Studios

Giants Uprising autorstwa VARSAV Game Studios, już 2. listopada będzie miała premierę w Steam Early Access. W nadchodzącym tygodniu spółka zaprezentuje gameplay trailer oraz udostępni wersję przedpremierową dziennikarzom oraz influencerom.

W odróżnieniu od większości polskich zespołów, VARSAV Game Studios stawia na promocję tytułu już na premierę Early Access. Spółka w ten sposób chce wykorzystać pozytywny odbiór w trakcie targów Gamescom, gdzie Giants Uprising było najpopularniejszą polską grą, osiągając ponad 0,5 mln wyświetleń na Youtube (obecnie zaprezentowany wówczas trailer ma już blisko 1,4 mln odsłon). W ramach przygotowań do premiery, VARSAV Game Studios planuje przeprowadzić działania promocyjne skierowane do graczy i influencerów z całego świata. 

- Nadchodzącą premierę traktujemy wyjątkowo poważnie - pracujemy pełną parą nad ostatnimi szlifami naszej gry oraz przygotowujemy działania promocyjne związane z premierą. Już w przyszłym tygodniu zaprezentujemy gameplay trailer, natomiast bliżej premiery zaprezentujemy roadmapę dalszego rozwoju projektu i kolejne materiały wideo, w tym release trailer - komentuje prezes VARSAV Game Studios, Łukasz Rosiński

Giants Uprising jest przygodową grą akcji osadzoną w średniowieczu, w której gracz wciela się w rolę olbrzyma. Długość rozgrywki na start wersji Early Access planowana jest na 4-6 godzin w zależności od trybu gry i będzie rozwijana poprzez dodawanie kolejnych map czy trybów rozgrywki. Bohater zmierzy się nie tylko z ludzkimi żołnierzami, ale również ze zniewolonymi gigantami, w brutalnych starciach z wykorzystaniem m.in. elementów otoczenia. VARSAV Game Studios postawił na wydanie gry własnymi siłami, pomimo dużego zainteresowania zagranicznych podmiotów. Finalna cena gry zostanie ogłoszona niebawem.

- Zdecydowaliśmy się na premierę bez wsparcia wydawcy, ponieważ jesteśmy świadomi potencjału naszej gry - od udanego restartu marketingu gry podczas targów Gamescom, zgłosiło się do nas 14 wydawców, którzy są zainteresowani wydaniem Giants Uprising. Po wielu perturbacjach przy tworzeniu gry m.in. wynikających z nagłego przejścia na tryb pracy zdalnej, w mojej opinii udało nam się finalnie stworzyć niezwykle wyrazistą i nietuzinkową produkcję. Świeżość naszego pomysłu i jego finalna jakość mają pozytywne odzwierciedlenie w zainteresowaniu grą wśród influencerów - widzimy to m.in. w ilości otrzymywanych zgłoszeń na klucze recenzenckie - kończy prezes VARSAV Game Studios.

O spółce VARSAV Game Studios:

VARSAV Game Studios S.A. koncentruje swoją działalność na produkcji gier komputerowych, działalności wydawniczej oraz inwestycjach w spółki z branży gier. Pierwsza produkcja studia, gra Bee Simulator, została wydana w dniu 14.11.2019, jednocześnie na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, w wersji pudełkowej i cyfrowej. Bee Simulator była pierwszą polską grą wydaną ekskluzywnie na Epic Games Store.

VARSAV Game Studios to 40-osobowe studio specjalizujące się w produkcji gier „z innej perspektywy“, czyli ukazujących graczowi unikalną perspektywę głównego bohatera, nieznaną dotychczas w innych grach. Obecnie studio tworzy Giants Uprising i kończy pre-produkcję gry pod roboczym tytułem ARIA.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości