PEKABEX planuje wybudować nowoczesne intermodalne centrum logistyczno-produkcyjne w Babimoście | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2021, 10:40

PEKABEX planuje wybudować nowoczesne intermodalne centrum logistyczno-produkcyjne w Babimoście

Spółka Intermodal Logistics Hub Babimost sp. z o.o. z Grupy PEKABEX planuje wybudować intermodalne centrum logistyczno-produkcyjne na granicy lotniska Zielona Góra – Babimost. Inwestycja ma zostać zakończona w II kwartale 2022 r. a za realizację w technologii prefabrykacji w systemie generalnego wykonawstwa będzie odpowiedzialna inna spółka z Grupy – lider budownictwa modularnego – Pekabex Bet S.A.

Pierwszy etap inwestycji obejmie dwie nowoczesne hale magazynowo-produkcyjne o łącznej powierzchni 19.600 m2. Najemcy będą mieli do dyspozycji na wyłączność własną bocznicę kolejową o całkowitej długości ponad 2,5 km, połączoną w Babimoście z siecią ogólnopolską oraz terminal o powierzchni blisko 3.300 m2 dedykowany do przeładunku intermodalnych jednostek transportowych, z możliwością powiększenia platformy pod potrzeby najemcy.

Inwestycja graniczy z lotniskiem Zielona Góra – Babimost, co daje szerokie możliwości w zakresie transportu cargo i całe spektrum intermodalności poprzez transport towarów zarówno drogę lądową (TIR), powietrzną (samolot) oraz kolejową (pociąg). Transport intermodalny ma przed sobą ogromne perspektywy i jako ograniczający emisję CO2 jest promowany przez Unię Europejską. Unikalna, doskonale skomunikowana lokalizacja inwestycji, na szlaku północ - południe (zaledwie 19 km trasy od węzła drogi ekspresowej S3 „Sulechów”) oraz wschód – zachód (30 km drogą S3 na północ do autostrady A2 - węzeł Jordanowo) pozwala na szybki i bezpieczny transport towarów drogami najwyższej klasy w Polsce. – powiedział Piotr Witkowski, członek zarządu Intermodal Logistics Hub Babimost.

Inwestycja spełniać będzie najwyższe standardy w obszarze budownictwa zrównoważonego i doskonale wpisywać się w trend ekologicznego transportu szynowego. Partnerem biznesowym i podmiotem odpowiadającym za komercjalizację Inwestycji jest poznańska spółka GREENHILL LTD.

Źródło: Spółka, #PBX

Zobacz także: Pekabex SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości