Przesunięcie premier przez CD Projekt negatywne; debiut "Wiedźmina 3" mógł wesprzeć wyniki na k. roku (opinia) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2021, 08:53

Przesunięcie premier przez CD Projekt negatywne; debiut "Wiedźmina 3" mógł wesprzeć wyniki na k. roku (opinia)

Analitycy oceniają przesunięcie premier wersji "Cyberpunka 2077" oraz "Wiedźmina 3: Dziki Gon" na nowe konsole na 2022 r. negatywnie. Spodziewali się oni, że co najmniej jeden z zapowiadanych przez CD Projekt tytułów (gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon") zadebiutuje w tym roku na konsolach nowej generacji i wesprze wyniki spółki w końcówce roku.

"Negatywna informacja. Wprawdzie na wrześniowej konferencji padły takie zdania, w których spółka podtrzymywała, że planem jest debiut wersji gier +Cyberpunk 2077+ i +Wiedźmin 3+ na nowe konsole do końca tego roku, jednocześnie jednak zastrzegła, że może on ulec zmianie" - napisali w porannym raporcie analitycy DM BDM.

"Liczyliśmy jednak, że co najmniej jeden z wyżej wspomnianych tytułów (W3) zadebiutuje pełnoprawnie na next-genach w tym roku. Tym samym wyraźnie skorzysta on na zbliżającym się drugim sezonie serialu Wiedźmin od Netflixa i wesprze wyniki spółki w końcówce roku" - dodali analitycy.

W środę CD Projekt poinformował, że celem spółki jest wydanie wersji gier na konsole nowej generacji w przyszłym roku - "Cyberpunka 2077" w pierwszym kwartale 2022 r., zaś gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" w drugim kwartale 2022 r. Zarząd poinformował, że chce przeznaczyć dodatkowy czas na prace nad oboma projektami.

Jak podano, decyzja o przesunięciu premier bazuje na rekomendacji osób zarządzających produkcją.

Na początku września przedstawiciele zarządu informowali, że pojawienie się wersji gier na nowe konsole planowane jest na koniec tego roku. Zastrzegali jednak, że plan ten może ulec zmianie.

Premiera gry "Cyberpunk 2077" w wersji na komputery PC w serwisach Steam, GOG i Epic Store oraz na Google Stadia miała miejsce 10 grudnia 2020 r. Premiera gry "Wiedźmin 3" miała miejsce w maju 2015 roku.

(PAP Biznes), #CDR

doa/ osz/

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości