Przychody Asbisu we wrześniu wzrosły o 5 proc. rdr do ok. 244 mln USD | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2021, 08:30

Przychody Asbisu we wrześniu wzrosły o 5 proc. rdr do ok. 244 mln USD

Skonsolidowane przychody Asbisu wyniosły we wrześniu 2021 roku ok. 244 mln USD i były o ok. 5 proc. wyższe niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

„Wrzesień 2020 roku był jednym z najmocniejszych miesięcy pod względem sprzedaży w ubiegłym roku. Pomimo tego wypracowaliśmy wyższe przychody we wrześniu 2021 r., co z uwagi na okoliczności, takie jak ogólna niestabilna sytuacja związana z pandemią, niedobory produktów na rynku oraz wzrost cen, uważamy za duży sukces. Nasza rentowność nie spada, ponieważ mamy bardzo dobre portfolio produktów oraz dominującą pozycję rynkową na wielu naszych rynkach" - poinformował w komunikacie Costas Tziamalis, członek zarządu spółki.

"Obserwowane obecnie niedobory nie wpływają negatywnie na nasze wyniki, które we wrześniu po raz kolejny przekroczyły nasze oczekiwania. Jesteśmy już w IV kwartale, który jest najlepszy dla naszej branży i jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego poziomu przychodów” - dodał.

Poinformował też, że produktami, które zanotowały najwyższe wzrosty sprzedaży we wrześniu 2021 r. były procesory, akcesoria oraz smartfony.

(PAP Biznes), #ASB

sar/ ana/

Zobacz także: ASBISc Enterprises PLC - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości